şükela:  tümü | bugün
 • son 1 yıl içinde,
  5 arkadaşımdan 3'ü işsiz kalmış.
  bu insanlar yeni evlendi,
  çocuk yaptılar,
  ev satın aldılar,
  geleceğe dair tatlı hayaller kurdular.

  refah, bolluk, adalet, kalkınma dedikleri bu mu ?

  hülasa ekonomi kötüye gitse ne olur, ülkenin kaderi nereye gidiyor asıl mesele bu.

  ülke felakete koşarken ekonominin göz ardı edileceği durum.
 • son 15 yildir betona iyi yuklendik ama saglam yuklendik ama mis gibi de yuklendik ha. kriz gelince artik beton corbasi, firinda beton, beton kavurma, beton izgara yeriz.
 • ekonomist değilim ama iş değiştirirken bayağı bir tecrübe edindim. şu kadarını söyleyim, piyasada nakit sıkıntısı var. millet borç harç idare ediyor. diğer bir sorun da işsizlik. özellikle de genç işsizlik. bu yapısal bir sorun ve düzeltilmesi çok zor. uzun yıllara yayılmış reformlar gerekiyordu ama bunun için geç kalındı. türk ekonomisi giderek meksika ve brezilya'yı andırmaya başladı. yani orta direk eriyor. zengin fakir ayrımı artıyor. nüfus artışı da olumsuz etkiliyor ülkeyi. bir de bir sürü üniversite açıldı. malesef bu üniversitelerin çoğu fazlalık ve burada okuyan öğrencilerin bir geleceği olmayacak. kısacası bir durgunluk olacak gibi geliyor önümüzdeki zamanlarda ama ne zaman olur bilemiyorum.
 • 15 yılı sadece gençler 5 sene daha işsizler kervanına katılmasın diye yurt sathına yaydıkları düşük nitelikli öğretim kurumları ile engellemeye çalışan bir kafaya ne kadar anlatsan almaz.

  inşaat sektörünün teklemesine bakıyor olay, bu sebepten iş yaptıkları inşaat şirketlerine kapütülasyon nevinde destek sağlıyorlar.

  ne yapsalar boş göklerden gelen bir karar vardır, o gün geldiğinde ete para vermeyecekler birbirlerini yemekten...
 • 2017 de ağlayacak duvar bulamayacağız. at fava bekle. neler olacak neler.

  arap sermayesi muslugu kapatti.
  avrupa elinden gelse bizi bir kasik suda bogar.
  amerika ile aramiz cok kotu.
  rusya sikemeyecegi essege su vermez. yillarin kasaridir.

  sik gibi ortada kaldik.
 • ak partililere sorarsak her şey gayet normalmiş, senelerdir ülkenin anasını ağlatan iktidar değilmiş, bok götüren ülkenin sorumlusu dış güçler ve akpn'in ex aşkı fetoşçularmış. işte bu yüzden ilk seçimde oylarını, suçsuz olan ve kandırılan 0-6 yaş grubu zekasına sahip dünya lideri ve partili vekillerine vereceklermiş her zamanki gibi. kendilerini tebrik ediyor, kokuşmaya devam etmede başarılar diliyorum.