şükela:  tümü | bugün
 • kiz puanlamada ek puan getiren veya goturen puanlardan biridir. fransa ek puan getirir, isvec puan goturur mesela. burada isvec neden puan goturur sorusunun cevabi yine ve yine objektivitedir. isveclilerin genetik durumlarindan dolayi diger milletlerin kadinlarina gore avantajlari coktur, bu yuzden bir isvecliye baz olarak 8.5 veriyorsaniz, ulke puanindan yarim puan goturun ki, 8'lik bir turk kizina haksizlik olmasin... her ulke ayri bir tartismadir elbet...
 • tutti frutti'de "50 bin puan = 1 giysi parçasi" sabit paritesinde işlem gören kur... hugo'ya da selam edelim burdan, bir gün kendisini yildo ile celebrity deathmatch'te görmek istediğimizi belirtelim... konuyla ilgili yorumlariniz varsa hemen bize yollayin, adresimiz rtl, hauptstrasse 17, berlin.
 • bir kuşağın yetişmesi sırasında en çok kullandığı sözlerden biri olup, dayanağı hafta sonları show tvde, reha muhtarla show haber prime timeda yine birinci reklamları arasına serpiştirilmiş tutti furittidir.
 • tutti frutti'de, rulet, kelime bilmece, striptiz, cinsel organla rus ruleti gibi yarişmalardan elde edilen puanlarin sabit gayrimenkul olan sütyene çevrilmesinde işe yarayan puanlardi bunlar... sözlerimi de nazmiye demirel'in konuyu aciklayan muhtesem sozleriyle bitirmek istiyorum:
  "çok hatun seyrettik bu programda. (...) ama bize, koca bir kuşağa neye patladı bu iş? şuna: berbat figürlerle dans eden yüzlerce alman erkeği seyrettim ben arkadaşım." - #1881949
 • kullanilacagi aktivitenin niteligine göre çok çesitli sekillerde edinilmesi mümkün olan, hedefe ulasmak için büyük kolayliklar saglayan rakamlar silsilesi. kullanilacagi etkinlige göre ayrintili bilgi için:
  (bkz: uefa)
  (bkz: tutti frutti)
  (bkz: eurovision)
  (bkz: imf)
  (bkz: geographyolympics)
 • bu puan türü ortadan kalkmadığı sürece biz birbirimizi yemeye devam ederiz.
 • bu puan türü ortadan kalkmadığı sürece, bir ateist niye iyilik yapar sorusuna cevap veremeyiz. sözlükte yer işgal etmeye devam eder.
 • şikeci minik kartalların ne kadar komik olduğunu göstermiştir. paşalar iki-üç kere avrupa'ya gidip uefa'da az ilerlediler diye ne olduklarını şaşırmışlar, sallayıp duruyorlar. neymiş efendim her sene avrupa'da puanlar topluyorlarmış. gidip bakabilirler son beş senede galatasaray avrupa'da neler yapmış, kendileri neler yapmış diye. zira galatasaray'ın bariz üstünlüğünü görecekledir. isterlerse son 10 seneye de bakabilirler tabi. galatasaray 2008-2009, 2009-2010 sezonlarında uefa'da ne yaptıysa kendileri bir sezon ara ile aynı başarıyı gösterdiler. tek fark galatasaray tarafatarını çeyrek finalden azı kesmediği için dillendirme zahmetine bile girmedi bunu. bu seneki şampiyonlar ligini saymıyoum bile. adamların kafa gerçekten güzel olmuş, neden acaba?*