şükela:  tümü | bugün
  • az önce devlet bahçelinin durumu ile ilgili yazılanları okurken uzun zamandan beri düşündüğüm şeyi yazmak istedim. ülkemizde varsayım veya olağanüstü durumda partilerimiz herhangi bir planı olduğunu düşünmüyorum. örneğin cumhurbaşkanı bugün vefat etse partisinin bu durumla ilgili planı var mı ya da chp lideri bugün vefat etse chp nin. ya da mehmetçik operasyona başladı bununla ilgili aylar veya yıllar öncesinde bütün partilerin planının olması gerekmez mi 15 temmuz öncesi de arkadaşlarımla sohbet ederken örnek vermiştim yarın memlekette darbe yapmaya çalışanlar olsa hangi partimizin bununla ilgili öngörüsü veya planı vardır acaba diye. geleceğe bakalım amerika yarın bizi boykot edebilir bununla ilgili önceden tasarlanmış bir planımız var mıdır bütün partiler nezlinde. ya da operasyondan kaynaklı terör örgütleri kahpece bombalı saldırı yapabilirler var mı bununla ilgili planlarımız olay iktidar muhalefet olmak değil bütün partilerin öngörüsünün olması oluşabilecek her durumla ilgili planlarının olması gerektiğinin kanaatindeyim. bence ülke siyasetimizin en büyük problemi bu işte. her durumla ilgili öngörümüz olsa ne dış güçler ne iç hainler bir hamle yaptığında karşılığında daha sert ve sağlam hamleler yapabiliriz