şükela:  tümü | bugün
  • büyük türk düşünürü ferdi tayfur tarafından sorulmuş soru

"bana baskı gören birini getirin. allah aşkına geçsinler bunları" şeklinde de devam etmiş usta. yıl 2018, aylardan nisan.
  • iş isteyen ferdi tayfur ifadesi.
    beyefendi sizin gözünüz min. 16 yıldır görmüyor.
  • köhnemiş dönemin eski kalıntılarından birinin yeniden gündeme gelmek için sarf ettiği sözü.

gençler sizin kokuşmuş düşüncelerinize katlanmak zorunda değil.
    biri çıkar "ülkede bikini giymek serbest, daha ne istiyorsunuz" der. bir başkası çıkar "benim gözüm görmüyor baskı falan" der. mesele göz değil ki... mesele kafa yapısı. böyle bir söylemde bulunan adam en iyi göz doktoruna da gitse fayda etmez.
  • ferdi tayfur şu klibi şimdi çeker ve televizyonlar da bu klibi gösterirse tayfur'un bu cümlesine inanacağım.
    https://www.youtube.com/watch?v=pysgeypejmc
  • gözün göreydi 16 villa ve 6 villa arazisini dolandırıcılara kaptırmazdın dediğim, titrek seslinin ifadesi.
  • "fadime'nin düğünü" klibinde (hadi gelin köyümüze geri dönelim) şampanya patlatıp travestiye çalıların arasına çöğdürten ferdi tayfur mu söylüyor bunu?
    https://youtu.be/md5n_5y_mfa?t=3m2s

arkadaşın dediği gibi, aynı klibi bugün çek yayınla da görelim ne kadar özgürmüşsün?
  • (bkz: beyin lens mi)
  • trt olmadı atv falanda olumlu. bunların cebine günlük 50 lira falan koyup halkın arasına salacaksın görsünler baskıyı ve yaşam mücadelesini. yüksek yüksek yalılardan konuşmak kolay.
  • madem işin içine allah kitap girmiş. oradan devam edelim:

(onlar) sağır, dilsiz ve kördürler. bu yüzden onlar akıl edemezler. (bakara suresi 171. ayet)
  • "sevgili hülya, daha ne yapsınlar pardon, kamçıyla mı dövsünler bizi? hülya hanım bu hülyalardan bir an evvel uyansın. kendisine teşekkür ederiz bu pek engin düşüncelerini bizimle paylaştığı için. ama bunları lütfen kendine saklasın. çok seveni var, eski bir sanatçı. bu laflar hiç hoş değil. benim çok tuhafıma gitti.

iyi bir şey yapılıyorsa alkışlamayı da bilirim. ama benim işim muhalefet. beni eleştirenler de her zaman başımın tacıdır. bir yerde herkes beni alkışlıyorsa, hiç eleştirmiyorsa oradan hemen kaçarım. “sen yeter ki ol. çıkıp şurada dursan bile olur” diyenden korkarım. allah muhafaza, gerçek zannederim. bakın iyi bir muhalefet partimiz yok diye ne durumdayız! güçlü bir muhalefet partimiz olsa her şey farklı olabilirdi."

demişti ayşen gruda

buradaki hülya'ları ferdi yapın, aynen geçerli.

ferdinin damadının ihaleye ihtiyacı olmuş zannımca.