şükela:  tümü | bugün
  • yeter da artık bıktık. anladık üretim yok.

ekleme: arkadaşlar evet bende biliyorum katma değerli ürün üretemediğimizi. aslında pek çok kişiden daha fazla biliyorum. ama hangimiz ülkemize faydalı olmak adına birşeyler yapıyoruz ? hangimiz bir girişim ve araştırma peşindeyiz ? afedersiniz herkes mal gibi oturayım 5 bin maaş alayımın peşinde. oldu canım oldu başka derdiniz ? adam günün 16 saatini uykuda geçiriyor sonra ülkede üretim yok. senin gibi adamlar yüzünden yok üretim ve imalat. hatta tarım , hayvancılık ve bir sürü sektör. hayatında hiç bir iş yapmamış adam bile ekonomik eleştiri yapıyor. sen git bi para kazanmasını öğren sonra eleştir.
  • ...diye bağırdı sığır adam.
  • ne yapalım? o kadar cahil bir halkımız var ki bin değil yüz bin kere söylense ancak anlıyor .
  • bazı kaz kafalılar anlayana kadar söylenmesi gerekir. sonumuz iyi değil görmüyor musun?
  • cidden bunu söyleyen andaval sürüleri aynı zamanda yerli üretim ve marka düşmanıdır. şimdi mi sikersin sabaha mı bırakırsın bunları.
  • #80010326 bu entry giren arkadaşa soruyorum neymiş bu yerli üretim ve markalar söyle de bilelim?
  • üretimin olmayışından bıkmayıp lafından bıkan garip zihniyet.
  • bos konusmasini bilen ancak icraate gecmeyen bir toplum oldugumuzun gostergesidir.
  • e başlık açtık, üretimleri öğrenelim diye. yazmadınız. yazın da bilelim.

(bkz: tamamıyla yerli malı ürünler)
  • aslında ülkede üretim var . ancak katma değerli arge inovasyona dayalı kg/$ oranı yüksek olan üretim yok demek daha doğru sanırım