• bazı kaz kafalılar anlayana kadar söylenmesi gerekir. sonumuz iyi değil görmüyor musun?
  • ...diye bağırdı sığır adam.
  • hayır anlamıyorum, bu lafı söylemesek üretim artacak mı?
    kulağıma çalınan bir anekdot anlatayım;
    ülkenin birinde ekonomiden sorumlu aklı başında biri şuan kimsenin cesaret edemediği bir şey söylüyor ülkenin kaderinin bağlı olduğu kişiye, diyor ki sayın başkanım bakın inşaat ekonomisine iyi yatırım yaptık, kaynakları başka yatırım mecralarına aktarmaya başlayalım. bunun üzerine beton ağalarından biri diyor ki sen kimsin ulan ekmeğimizle oynuyorsun. ve bu cesaretli arkadaşı başkana şikayet ediyor, olur mu öyle şey başkanım beton bizim her şeyimiz geleceğimiz lütfen böyle yeni yetmelerin sözünü dinlemeyin. ve başkan beton ağasının yanında yer almakla kalmıyor ekonomiden gerçekten anlayan adamı azarlayıp azlediyor. işte ülkenin birinde böyle bir olay oluyor.
    lan inadına her yerde üretim yok diye dillendireceğim ve bıkmadan her zaman diyeceğim belki insanımızın kafasında yer eder de en baştakilerin de kulağına kadar gider yoksa inşaat ya resulallah mottosu ile devam eder beton kemiririz.
  • aslında ülkede üretim var . ancak katma değerli ,arge inovasyona dayalı ,kg/$ oranı yüksek olan üretim yok demek daha doğru sanırım
  • ne yapalım? o kadar cahil bir halkımız var ki bin değil yüz bin kere söylense ancak anlıyor .
  • e başlık açtık, üretimleri öğrenelim diye. yazmadınız. yazın da bilelim.

(bkz: tamamıyla yerli malı ürünler)
  • yeter da artık bıktık. anladık üretim yok.

ekleme: arkadaşlar evet bende biliyorum katma değerli ürün üretemediğimizi. aslında pek çok kişiden daha fazla biliyorum. ama hangimiz ülkemize faydalı olmak adına birşeyler yapıyoruz ? hangimiz bir girişim ve araştırma peşindeyiz ? afedersiniz herkes mal gibi oturayım 5 bin maaş alayımın peşinde. oldu canım oldu başka derdiniz ? adam günün 16 saatini uykuda geçiriyor sonra ülkede üretim yok. senin gibi adamlar yüzünden yok üretim ve imalat. hatta tarım , hayvancılık ve bir sürü sektör. hayatında hiç bir iş yapmamış adam bile ekonomik eleştiri yapıyor. sen git bi para kazanmasını öğren sonra eleştir.
  • ülkede üretim vardı da biz mi yok dedik?
  • bıkmayin efendim doğru bir laf. üretim olsa ekonomimiz güçlü olur bir kere. önümüzdeki maçlara bakacağız.
    sadece şu husus war; bunun mevcut hükümet ile bir bağlantısı yok eğitim ve imkanlarla alakası var. üretim yapacak kapasitedeki insanlara imkan verilmiyor.
  • hepsi dış güçlerin oyunu.
hesabın var mı? giriş yap