şükela:  tümü | bugün
  • edit: alttaki andavalların yazılarını okuyanlar neden ülkenin bu halde olduğunu anlar. bana bile akpli yaftası yapıştırdı amk çocukları. (bkz: yazarın geçmiş entryleri)

edit2: lambayı yakmaya çalışmak yerine sadece karanlığa küfretmeye devam ekşici piçler. atatürk ve silah arkadaşları da ihtilaf devletlerine söverek kurtardı bu ülkeyi zaten(!)

öncelikle şunu belirteyim: atatürkçü ve akp'ye muhalif bir insanım.

akp ekonomimizi alt üst etti, cemaatle el ele çalıştı vs. bir ton rezillik sayabilirim. fakat muhalif kanat mükemmel, her işi doğru yapıyormuş gibi ülkedeki kaosu akp'den bilmek tam anlamıyla aymazlıktır. eğer muhalefet işini yapabilse şuan akp iktidarda olmazdı, emin olun.

son seçimde chp'ye oy vermiş bir insan olarak, bu parti kadrosu değişmedikçe ve kılıçdaroğlu başta olduğu sürece chp'ye oy vermeyi düşünmüyorum. kılıçdaroğlu'nun naif, dürüst olduğunu savunmaya kalkmayın, bozarım. alenen pkk propagandası yapan hdpli vekilleri savunmanın tanımı naiflik değil, kusura bakmayın mallıktır, siyaset bilmemezliktir. açıkça suç işlemiş, devletin birliğine ve bütünlüğüne zarar vermeye çalışan, bu yönde söylemleri olan, siyaset yapmayan "siyasetçileri" aklmaya çalışmak demokrasiyi savunmak demek değildir.

mhp'yi konuşmaya bile gerek görmüyorum. çünkü mhp, kimliğini kaybetmiş, iktidar değil yancılık hedefleyen bir oluşuma evrilmiştir.

cemaati içimize akp soktu, cemaatle edilen mücadeleyi desteklemiyorum,

bunu dersen yanılgının alasını yapmış olursun, neden mi? darbeyi planlayan paşalar, albaylar vs. akp iktidarı döneminde orduya katılacak kadar genç değiller, cemaat akp'nin iktidar yaşının 2-3 katı kadar yıldır faal bir oluşum. ha evet, akp suçludur fakat cemaati temizleyebilecek tek parti akp'dir. chp iktidar olup bu temizliği yapmaya kalksaydı, din elden gidiyor, diyerek birbirini yiyecekti millet.

akp 14-15 yılda ülkenin zararına birçok icraat yapmış olsa da dış politikada ve cemaate karşı verilen mücadelede desteklenmelidir.

not: bundan sonra ldp ya da hepar
  • bence ülkede olan iyi şeylerin tamamının sorumlusu akepe olup meydana gelen tüm kötü şeylerin sorumlusu chp'dir.
    değil mi ama?
  • bi ülkeyi kim yönetiyorsa iyi ve kötü her şeyin sorumlusu da odur
  • ulan şu cemaate karşı mücadele geyiğini yazan hiç bir gerizekalıyı ciddiye alasım gelmiyor.

ne güzel cemati şişir, orduyu, polisi, yargıyı teslim et sonra mücadele et. siktir mal oğlu mal
  • sadece ülkemiz ile sınırlı değil. suriye gibi başka yerlerde de olan şeylerden akp sorumludur diye cevap verilecek cümle.
  • (bkz: #58591171)
  • incilikli bilirtiyim akpli digilim, chpliyim, ama tiyyip cik yikisikli...

yav he he
  • muhalefetin yaptırım gücüyle, hükümetin yaptırım gücünü kıyaslamak mantıksızdır.

suç atılacak birileri her zaman vardır. ancak güç onlarda değildir.