şükela:  tümü | bugün
  • yüksek sayıdaki devlet memuru oranıdır.

gittiğinizde hepsinin masasında saatler öncesine ait yarısı içilmiş bir çay bardağı, önündeki bilgisayar ekranında onlarca farklı sekmede açılmış haber sayfaları, yanan kalorifere rağmen ayağının altındaki ısıtıcı, her odada klima, ketıl. butun kamu dairelerinde durum bu.

yüksek teknolojiye geçilen şu dönemde devlet memuru sayısı bir hayli azaltılmalıdır. ben bu kadar adamın verdiğim vergilerle beslenmesini istemem şahsen
  • açık ara eğitim sorunudur.her sorunun temelidir.
  • eğitim olmadan bir bok olmuyor.
  • (bkz: siyaset)
  • ülkedeki en büyük sorun hiç bir sorun yokmuş gibi gösterilmesidir
  • adaletsizlik karşısında pineklemek
  • 1)eğitim
    2)tarım
    3) kendisi gibi düşünmeyen herkesi vatan haini olarak nitelemesi.
    4)empati yapamamamız vs. vs.
  • ülkedeki en büyük sorun , sanki hiç sorun yokmuş gibi davranmaktır.
  • dincilik islamcılık. eğitimsizlikte, adaletsizlikte, cehalettei yozlaşmada hep bundan kaynaklanıyor. şeyhinin s2ni öpünce cennetene gideceğini inanan insanlarla hiçbir ülke bi bok yiyemez.
  • kültürsüzlük. diğer arkadaşların da söylediği gibi belki bunun da temelinde eğitim sorunu vardır ama kültürsüzlük eğitimle çözülecek gibi bir sorun değil kanımca. şehirde yaşama kültürümüz yok, toplu taşıma kültürümüz yok, yolda yürüme kültürümüz yok, araç park etme kültürümüz yok, köyde yaşama kültürümüz yok, mimari ve sanat kültürümüz yok. uzar gider bu liste. kısaca dört bir tarafı kadim medeniyetlere ev sahipliği yapmış bu topraklarda artık hiçbir kültür kırıntısı yok.