şükela:  tümü | bugün
 • gerceklik. ulkede herkes herkese kolayca hakeret edebiliyor. hosuma gitmiyor acikcasi bu durum. dilin biraz kemigi olmali. kesinlikle.
 • katıldığım güzel tespit. bir de dikkat edin herkes sinirli rollerinde ama bir yandan da kavgadan çekiniyor. küfrü de muhatabının duyamayacağı şekilde ediyor. sinirlendiğinde karşıdaki de sinirliyse geri adım atıyor. durum böyle olunca çok sayıda kavga dövüş yaşanıyor tabi. daha rahat olmamız lazım. sürekli kavga edecek gibi değil de etmeyecek gibi davranmamız lazım. normal olan o en azından.
 • he aq butun ulkeleri gezdin de gordun sanki... hakaretin bu kadar suc oldugu baska bir ulke yok hala utanmadan gelip bunu yaziyorsunuz...
 • icraate geçmeyenlerin savunma şekli olduğu içindir.
 • bu onların aynı zamanda korkak olduğunu gösterir.

  bu tipler genellikle, kimliklerinin belli olmadığı ortamlarda çok rahat hareket ederler fakat bunları karşınıza alıp gözlerinin içine baktığınızda ağızlarından tek bir kelime çıkmaz.
 • hmmm. bu cikarimi yapmak icin tum dunyayi gezmis olmak gerektigini savlayanlar var. ilginc. neyse;

  o zaman sunu diyeyim. onlarca yildir yurtdisinda yasayan, onlarca farkli ulke gezmis onlarca/yuzlerce farkli ulkeden farkli meslek gruplarindan insanla tanismis biri olarak "evet canim kardesim, bizden daha kolay hakaret edebilen, bir pislik ciksin da kavga etsem diyen, onune gelene kufurler yagdirabilen" arizali insanlarla tanismadim daha. tanisirsam editlerim burayi. ulke disina cikmadan da ahkam kesmemek lazim.
 • ince derili, özgüvensiz, pasif agresif insanların varabileceği kanaat. tam tersi ışık girmeyen evinizden dışarıya adım atsanız insanların bırakın hakareti, ters söz söylemeye dahi çekindiğini görürdünüz. alacağınız üç kuruşla pankart mevzusunu aklayacağım diye bu kadar yırtınmayın, gülünç oluyorsunuz.
 • özellikle sosyal medyada, karşısındakini tanımamanın verdiği gereksiz özgüvenle tavan yapmış durum.
  gerçek hayatta dahi karşılaşma ihtimalimizin olmayacağı türde insanlardan burada ve diğer sosyal medya platformlarında hakaret duymak mantıksız.
 • başka ülkedekiler daha çok hakaret ediyor olsa bile mazur göremeyeceğim davranış.

  evet birlikte yaşamak zorunda olduğumuz, çevremizdeki insanlar genel olarak kaba saba konuşan, küfür eden, hakaret eden tipler. insanlar bu konuşma şeklini normal görüyor. hakaretin az olduğunu söylerken bile 'aq' ekliyor. konuştuğundan, lafın nereye gittiğinden habersiz. duymak istemeyene, cahile ne anlatabilirsin ki. tavsiyem bu insanlardan koşarak uzaklaşmanız, yoksa sizi de kendilerine benzetmeye başlıyor çamur kılıklılar.
 • benim size tavsiyem özel mesaj yoluyla küfür yediyseniz;
  1- ekran görüntüsünü alın
  2- emniyetin online ihbar kısmına gönderin
  3- karakola çağırılınca gidin 5 dk ifade verin