şükela:  tümü | bugün
  • bu ülkeden bi bok olmaz deyip zengin olmanın, sarhoş olmanın yollarını aramaktır.
  • ben kestim.gidip biraz kitap okuyayim ya da sherlock'un son sezonunu yeniden izleyeyim.hmmm
  • facebook'da sadece 5 dakika dolaşarak karar verilebilecek durum.

aç cemaat sayfalarını yorumları oku. yorum yazanların profiline gir. paylaştığı gönderileri gör. aynı sonuca ulaşacaksın. şu yaptığının tek iyi tarafı atatürk'e sevgin ve saygın 10 kat artıyor. unutulmuş bir hadisi hatırlatmanın 1000 şehit sevabı sayılacağını sanan, herhangi bir günde 323 kez fetih suresini okuyunca ıvır zıvır olacağını sanan, rabıta yapınca daha çok sevap kazanacağını sanan milyonlar var bu ülkede. hele facebook dua seanslarında "çocuğumun da doğru yolu bulması için bana yardım et " diyen tiplerin altına "yukarıdakı adamın çocuğunun doğru yolda kalmaya devam etmesi için yardım et" yazmak paha biçilemez.
  • önce ülkeden, sonra hayattan, en son da kendinden ümidi kesme ile sonuçlanacak eylemlerin ilk adımı.

ne demişti sevgili nilgün marmara: bu hayatın neresinden dönülse kârdır...
  • artik haber niteligi tasimaz. biraz analiz-sentez yetenegi gerektirir.
  • gec kalmis insanlari gosterir.

sene 2004 askerdeyim kafama takmisim turkiyeden ayrilmak istiyorum ve bir daha donmek istemiyorum.

askerligi kastamonu'da yaptim ordan kastamonu merkeze otostopla giderdik. birgun bir otostop cektim, audi a8 durdu, kemal unakitanla, bana sabani getirin dovecem diyen adamin ikisini karistirin oyle bi tip.

arkada oturuyor soforu kullaniyor.

araba a8 ama beyefendi bir sendikanin baskaniymis bak amk, altinda o arabayla iscilerin fakirliginin degerini anliycak pezevenk.

- askerden sonra napmayi dusunuyorsun.

+ bilmiyorum, firsat olursa belki baska ulkeye gidecegim.

- gidin gidin birakin ulkeyi, abd nin kolesi olun

adam aynen bunu dedi amk , altinda son model alman arabasi, cebinde dolu para pezevenk bana git kole ol diyor.

ben bu ani unutmam mesela hic, ulkeden umut kesilmez ama insanlarindan kesilir, ulkeyi de siken onlardir.

simdi o lafi edip o hayati yasayan dolu pezevenk var ulkede, iyi ki terketmisim amk diyorum.