şükela:  tümü | bugün soru sor
  • posta'dan alev gürsoy cimin'e konuşan saygın iş adamlarımızdan sayın kaya çilingiroğlu, "ben baskı olduğunu düşünmüyorum. güney’de isteyen rahat rahat bikinisini de giyiyor, içkisini de içiyor. o baskı nerede hissediliyor anlamıyorum. bazı insanların siyasi söylemleri oluyor. onlar rahatsız ediyor olabilir" dedi.
    cumhurbaşkanı recep tayyip erdoğan'ı çok sevdiğini kaydeden çilingiroğlu, trt'de yaptığı yorumculuktan ne kadar kazanığınıa ilişkin soruya şu cevabı verdi:

"asgari ücretin 1.600 lira olduğu bir ülkede aldığımız paralara kötü diyemeyiz. türkiye şartlarına göre ciddi rakamlar ama telaffuz edildiği kadar da değil. trt öyle büyük paralar ödeyen bir kurum değil. sosyal medya abartıyor."
    http://www.cumhuriyet.com.tr/…iyor_anlamiyorum.html
  • (bkz: tamam)
  • --- spoiler ---

asgari ücretin 1.600 lira olduğu bir ülkede aldığımız paralara kötü diyemeyiz.
    --- spoiler ---

demesi bile, basligi yalanliyor. asgari ücretin 1.600 lira oldugu ülkede, insanin üzerinde büyük bir baski ve yük vardir.

ayrica muhalefete ve aykiri sese olan baskiyi görmeyecek kadar da sig bir arkadasmis. hic muhalefet etmediginden dolayi, mahkemelere de yolu düsmemis.
  • (bkz: davulun sesi uzaktan hoş gelir)

inin bir halkın arasına bakalım. kızınızı öyle tamamını sosyetenin oluşturduğu cafelere değil sıradan yerlerde gezdirin. güney illerinde elbette rahatça gezilebilir turizm var en başta. ancak anadolunun herhangi bir şehrinde geçirin bir tatilinizi. para pul mevzusuna girmiyorum büyük ihtimal ile çok çalışarak ve şansınız yaver giderek yaptınız o birikimleri lakin ayda 1600 lira ile geçinmeyi bir deneyin 2 aylığına.
  • ulan "gayet bikini de giyebiliyor" nedir hangi yüzyılda yaşıyorsunuz siz?
    bir de giyemeseydi. bu mudur özgürlük ölçütü şeriat kafalı dingiller.
  • (bkz: bunu anana sorsana delikanlı)

yıllardır beklediğim an geldi.
  • madem baskı nerede hissediliyor anlamıyormuş çıksın o program yaptığı trt'ye bu açıklamasının tam tersini yapsın da kovulup kovulmayacağını gördükten sonra tekrar konuşsun bakalım baskı var mıymış yok muymuş.
    denemesi bedava.