şükela:  tümü | bugün
 • sağlık bakanı ahmet demircan'ın söylemidir. hatta eklemiş:

  uydurmaca haberlerle türkiye'nin en başarılı olduğu alana, sağlık alanına, saldırmaya çalışıyorlar. kendileri hakkında yalan haber yayınlamaktan, haber uydurmaktan dava açtık.

  düşündürücü...
 • hastaneleri çok sık kullanan biri olarak söylüyorum, kesinlikle başarısız denilemez.
 • o zaman ölmüşüz arkamızdan ağlayanımız yok demektir.
 • he bir de inşaat.
  ama ikisine de insanların parası yetmiyor.
 • aslında bir bakıma haklı, sağlık genel olarak mükemmel olmasa da alanında gayet başarılı doktorlara sahibiz. hepsi böyle değil tabii ama gerçekten dünya çapında takdir alan ve takdir edilmeyi hak eden hekimlerimiz, cerrahlarımız var.

  not: adam zaten dünyanın en iyi sağlık sektörü bizde demiyor, ülkemizin en başarılı olduğu alan diyor.

  edit: gelen soru üzerine bazısını yazayım buraya,

  prof.dr. gazi yaşargil

  """ murat günel
  """ ömer özkan
  """ tayfun aybek
  """ hande özdinler
  yalnızca birkaçı ve henüz yakın dönem doktorları.
  tarihimizde daha nice dahiler,günümüzde ve önümüzde keşfedilmeyi bekleyen, fırsat kollayan nice bilim adanları var. sağlık sektörü demek yalnızca grip oldum ilaç aldım iyileştim mantığı değildir. ne hastalıklar ne olaylar var dudağınız uçuklar.
 • çokta yanlış sayılmaz. ekonomik durumumuza göre sağlık sistemi harika sayılır. ama zengin ülkelerle karşılaştırıldığında eksikleri vardır.

  hatta bu durumun avantaj olduğu yerler bile vardır. örneğin teşhisi zor bir hastalığa yakalanmışsanız, çoğu zengin ülkede teşhis bile konulamaz. türkiye'de doktor başına aşırı miktarda hasta düştüğü için vaka tecrübesi çok daha yüksektir. yani yüzbinde ya da milyonda bir görülen sıklıkta bir hastalığınız varsa istanbul'da bir devlet hastanesinde şak diye doğru teşhis konulabilir.

  çok seyrek görülen hastalıklarda devlet hastanesi bile olsa doktorlar özel olarak ilgileniyor. ama normal bir hastalığınız varsa sıra beklerken ölme ihtimaliniz var.