şükela:  tümü | bugün
  • ülke her 10 senede bir 50 yıl geriye gittiğine göre ve bunun ilk başlangıcının temel olarak 1980 olduğunu varsayarsak ilk olarak 1930'a gittik. daha sonra üstün gayretlerimizle 1940'a geri gelebilince değişik hükümetler tarafından birden kendimizi 1890'da bulduk.

bu da yetmedi tabii biz bu sefer bir 13 sene yürürüz dedik dünya 2003'e geldiğinde biz henüz 1903'e gelebildik. o büyük kutlamalar hep beşiktaştı işte. sonra bir 50 sana daha geri gitme hesabı başladı ve birden 1853'e geldik. sonra her on senede tekrarlanan lanet bu işi hızlandırmaya yeminli hükümet tarafından her 5 seneye düşürüldü. tam 1858'e geldiğimizde kendimizi 1808'de bulduk. fakat aradaki farkı anlayabilecek kadar modern insanlarımız olmadığından bu durumdan daha o zamanlarda kimse şikayetçi değildi. aradan bir 5 sene daha geçti bir isyan falan başladı bu sefer hükümetin yeni politikası 50 az biz şunu 100 yapalım diyerek dünya zamanı 2013'de lak diye bizi 1713'e geriletti. bu durumdan zevk almaya başlayanlarımız, karşı çıkanlarımız falan var şuan tahminen 1716'da olduğumuzu düşünüyorum ve yeni dönüşün 1718'de gerçekleşeceğinden eminim. tabii hükümetin hangi dönem kaç yıl geriye götürme planı olduğunu tam bilmediğimizden 50 sene sonra hangi tarihte oluruz tam emin değilim. şuana kadar bunu hesaplayabildim sırasıyla bu konu hakkında teorilerim var ama 1071'e kadar gidece bir dönüşün söz konusu olduğunu düşünüyorum.