şükela:  tümü | bugün
  • iq ortalaması 80 in altındaki ülkelerde sıkça vuku bulan hadise.

ordusu dağıtılmış, milli bayramları iç edilmiş, fakirlikten ne asayiş kalmış ne ahlak ne de onur, yiyecek ekmeğe muhtaç hale gelmiş bir halk, eğitim sisteminin amına koyulmuş, sağlık sistemi çökmüş, sosyal güvence diye bir şey kalmamış bir ülkenin tabi ki öncelikli sorunu futbol olacak. ya ne sandın yarraam?

o değil de zokora çok rerö rerö, ama emre de kaşındı, ırkçılık yapskljşjgıeorg.

sizin kafa derinizi sikiyim ben.
  • bu sikiş sürecinin ipuçları acı ama futbol gibi bir spor alanında bile farkedilir ve milyonlarca insanın tarikat-siyaset-ticaret-mafya-adalet çokgenlerinde kendisini kaybolmuş hissetmesine yol açar hale geldiyse pek de garip karşılanmayacak durumdur...
  • yüzlerce çocuğun sütten telef olduğu bir ortamda ana muhalefet partisinin parti içi koltuk kavgasına tutuştuğu, başbakanın tek din muhabbeti çevirdiğinin ertesinde, ilaç için tek bir gazetenin bile futboldan başka birşeyi manşete taşımadığı bir ülkede yapılmakta olan iş. çoluğunun çocuğunun iaşesini futbol kulüpleri veriyor çünkü.
  • (bkz: bundan sonra sözlükte futbol konuşanı sikeceğim)
    sonuna kadar arkanızdayım.
  • ülkenin anasını sikenlerin oyunudur.
  • doğru fakat eksik ifade.

tamamlamak gerekirse şöyle demeliyiz; ülkenin anası sikilirken sadece fenerbahçe'yi konuşmak olmalıdır.
  • ülkenin anası sikilirken futbolla ilgilenenlerin, futbol sikilmeye başlayınca (ki büyük ihtimalle zaten sikikti) en azından kendi konuları bazında bir uyanma, yahu silkinme, sarsılma başlangıcı yaşamaları.

bilader, her kuşla beraber leyleği bile siktiler; sen hala futboldasın. futbol püripak, cüllop devam ediyor olsa ve oturduğun kanepeye flamalı dildo koysalar gol sevincinden sonraki zevkten ses etmeyeceksin.
  • bunu söyleyen mala şunu söylemek istiyorum: "ordusu dağıtılmış, milli bayramları iç edilmiş, fakirlikten ne asayiş kalmış ne ahlak ne de onur, yiyecek ekmeğe muhtaç hale gelmiş bir halk, eğitim sisteminin amına koyulmuş, sağlık sistemi çökmüş, sosyal güvence diye bir şey kalmamış bir ülkenin tabi ki öncelikli sorunu futbol olacak. ya ne sandın yarraam?"

amına koyayım sen resmi bayramların stadyumda olup olmamasına, sosyal güvence kavramına, 4+4+4'e takılmışken afrika'da insanlar açlıktan ölüyor, kelimenin tam anlamıyla söylüyorum açlıktan, acitasyon yok bunun içinde, bebekler, çocuklar, kadınlar, her saniye her dakika, dünyanın bir çok yerinde insanlar soykırıma uğruyor, filistin'de, çin'de, nepal'de ve aklıma gelmeyen zilyon tane yerde, bu ortamda bu ülkede o zaman ne konuşalım?

demokrasi denen sistem çok basittir, isteyen istediğini konusu suç ve şiddet teşkil etmediği sürece konuşur, hangi konunun konuşulup hangi konunun konuşulmayacağı kimsenin tekelinde değildir, bilmem anlatabildim mi?
  • (bkz: mal beyanı)