şükela:  tümü | bugün
  • ön edit: batının şeriatla yönetildiğini iddia eden var lan.
    ahahahahaahahahah

ön edit2: la oğlum sadece soru sorduk bu ne celal? küfür edenler sallamıyorum sizi de biri adsl modemime kadar geldi çektim fişini. sakin biraz.

kendini her gün daha çok belli eden insanlardır.
    benim bu konu hakkında merak ettiğim konular var ve eğer sözlükte bunu savunan varsa bana ulaşsın.
    türban, çarşaf özgürlüğü diye geziniyolar... haklılar bişii demiyorum ve beni rahatsız etmiyor fakat;
    bu insanların istediği gibi şeriat gelse yani dinle yönetilmeye başlasak başım açık gezmem ne kadar mümkün?
    oruç tutmama özgürlüğüm nedir?
    namaz kılmama tercihim?
    müslüman olmama yani inanmama durumunda başıma ne gelir?
    sevgilimle el ele dolaştığımda başımıza neler gelir?
    yaşamını ve geçimini yurt dışında sağlayan insanlar neden türkiye'de şeriat ister? onlara ne?
    alkol almak istersem nelerle karşılaşırım?
    kadın hakları ne durumda?
    ve bu hakları sosyal medya veya birebir dillendirdiğimde, özetle şeriatı red ettiğimde bana tanınan haklar nelerdir?
    eşcinsellik?
    neden bunlardan bahsedilmiyor? bu insanlar neden dürüst değil?
  • allah’ın kitapta yazdığı kurallarla ülkenin yönetilmesini isteyen insandır.

şeriati, iran’ın uydurduğu şeriatimsi şeylerle karıştıranların öcü olarak gördüğüdür.

şeriatte kısas vardır. tecavüz eden hadım edilir, hırsızlık yapanın eli kesilir.

insanlara sevgi, saygı vardır. yardımlaşma vardır. şu an en iyi şeriati yaşayan batı ülkeleri..

edit: batı ile alakalı kaynak
    odatv’den gelsin.
  • uzak durulması gereken insanlar ve düşünceleridir. kimse kusura bakmasın türkiye'ye şeriat gelse milletin anasını ağlatırlar. sözde laiklik varken bile her bir bok yasak, bir de şeriat gelse asıl eğlenceyi o zaman gör sen..
  • mesela bunlar bir de ciddi ciddi laf anlatıyor. 'şeriat olsa öyle olur muydu yeaa' diye. ümüğünü sıkasım, yere vura vura skesim geliyor amk haşerelerini.

allah'ın kanunlarıymış. bedevi çobanı kıçından uydurup yazsın 1500 sene sonra ona göre ülke yönetilsin he mi ?
  • ışidli olup olmadıkları araştırılması gereken insanlardır.
    izmir'in dağlarında çiçekler açar söylenemiyor
    ama bu hamam böcekleri nara atıyor.
    nereden buluyorlar bu cür'eti?
    arkasında ağır makyajlı kadın/kız olmadan
    demeç vermeyen bahçeliye ve
    resepsiyonları dünyaca ünlü!! sanatçıdan geçilmeyen
    sanatçı! dostu erdoğan'a sormak lazım.
  • sanılanın aksine azınlıktadır, ama sesleri çok çıkar. ortalama anadolu insanı da şeriatı istemez aslında, lakin bu şeriatseverler her zaman yaptıkları gibi insanların dini hassasiyetlerini kullanarak "müslüman şeriat ister, şeriat istemiyorsan nasıl müslümansın sen?" diye insanların beynini doldurur, şeriat istemedikleri için suçlu hissetmelerini sağlayarak bu suçluluk duygusuyla şeriatın en büyük savunucusuymuş gibi davranmalarına neden olur.

anadolu'daki çoğu insanın istediği şey baskıcı, otoriter bir rejim, ama bir yandan da fuhuşa, alkole göz yumulması gerektiğini düşünürler. oysa şeriatta bunların hiçbirine yer yoktur, bu da çok işlerine gelmez. o çizgiyi net çizmek gerektiğine inanıyorum.

ayrıca şeriata şeriat isteyenlerden çok hizmet eden bir güruh varsa o da kendisi inançlı olmamasına rağmen inançlı insanlara radikal, ya da kendi deyimleriyle tutarlı davranmadıkları için kızanlardır. ağızlarından "hem türbanlı hem makyaj yapıyor, bu nasıl iş?" lafı düşmez, enteresan şekilde şeriatçılarla aynı cümleleri kurarlar. ne yazık ki sekülerler olarak azınlıktayız, niyeti gerçekten bozup şeriat getirmek isteseler arada kaynayıp gideriz. asıl tampon bölge oluşturanlar ise hem inançlı olup hem de modern hayatın nimetlerinden faydalanmak isteyenler. müslümanım diyen herkes birebir kitabına uygun yaşasaydı emin olun çoktan şeriat gelirdi, hepimizi kılıçtan geçirirlerdi. ihtiyacımız olan şey radikalleşme değil, normalleşme. insanları radikal olmadıkları için eleştirmekten vazgeçsek iyi olacak.
  • kanaat önderlerinden biri de doğuş'tur.

https://youtu.be/a9y5f4lgys0
  • hiç kimse kusura bakmasın ama mallar ve vatan hainleridir. bir de kıssasa kıssas var deyip nasıl da masumlaştırmış.
    bir kimse eli kesildikten sonra suçsuz olduğu anlaşılırsa , ona da el çıkarma duası falan da yapıyorsunuzdur tabiki bu kadar muhteşem bir sistemde.
    mesela sevişen kadını taşlamak , ne kadar da güzel bir sistem. hatta ilk taşı seviştiği adam atmalı , belki de tatmin edemedi o adamı.
    allah size şeriat falan vereceğine akıl fikir versin.