şükela:  tümü | bugün
  • hastane sahibinin sağlık bakanı.
    özel okulları olanın milli eğitim bakanı.
    turizm şirketi olanın turizm bakanı olduğu ülkede.
    beklenen durumdur.
    bu şahısların oturdukları bakanlık koltuğunu, kendi özel şirketleri çıkarları için kullanmayacağını kim garanti edebilir.
  • para yabancılara gitmesin diyedir.
  • zaten "ben bu ülkenin anonim şirket gibi yönetilmesini istiyorum" dedi hazret. ama iş aile şirketine döndü. allah gecinden versin birde bu aile şirketlerinin miras kavgaları oluyormuş esas o zaman girecek diyorlar.
  • (bkz: kardeşler esnaf lokantası)
    (bkz: kasada damat)
    bizim kanımızda yok mu? var
    yani, zaten olan şey...

ha ülke ha lokanta
  • iflas riskini de goze almaktir. sermayesine katki yapmayan icin onemsiz bir ayrinti.
  • okul sahibi millî eğitim bakanı demek kolay tabii. neden millî eğitim bakanının eğitim fakültelerinde onlarca yıl hizmet vermiş bir profesör akademisyen olduğundan bahsetmiyorsunuz? hem işi kemiğinden, öğretmen yetiştirerek ve öğretmen idare ederek yapmış hem de kendisi de bir öğretmen ve hatta öğretmen hocası...

hastane sahibi sağlık bakanı demek kolay değil mi? neden sağlık bakanının bir doktor olduğundan bahsetmeden önce hastane sahibi olduğuna vurgu yapıyorsunuz mesela? hem işi kemiğinden, doğrudan hastane yöneterek, doktorları yöneterek yapmış bir adam hem de doktor...

ben söyleyeyim: çünkü kötücül niyetleriniz var ve işiniz üzüm yemek değil, bağcıyı dövmek...

cumhurbaşkanı bunu kendisi söyledi zaten. adam kabineyi açıklamadan çok önceleri de bundan bahsetmiş ve "işini bilen, işinde tecrübeli, eğitimli ve yöneticilik potansiyeli olan bakanlar..." diye tanım yapmıştı. dediğini de yapıyor.

ülkenin şirket zihniyetiyle yönetilmesi mantıklıdır. olması gerekendir. üst yapı zaten siyasettir. siyasal kadrolarla kurulmuştur. işin başına ise o işin çekirdeğinden gelen adamlar verilmiştir genel olarak. neyinden rahatsız oldunuz?
  • sıkınıtı şu ki;
    özel hastanesi olan çok başarılı girişimic, yaratıvı olduğu için başarılı olmadı, yandaş oolduğu devleti sömürdüğü için başarılı oldu.
    aynı şekilde başarılı olanlar değil yandaşlar bakan oldu. bu adamların hiç biri adil şartlarda zenggin olmazlardı.
  • bıkmadınız mı hergün bu ülkenin insanına düşünce tarzına b*k atmaktan...

valla biz sizin açtığınız başlıklardan ve aklınızı kiraya vermenizden çok sıkıldık.kardeşim bu ülke de daha iyi politika ve düşünceleriniz varsa halk burada anlatın oy kapın. daha düne kadar yalayıp yuttuğunuz "gandi" dediğiniz adamlara bugün leş muamelesi yapan yine sizsiniz.
    bütün gün 31 çekip cips kola ile hayat sürüp işsiz güçsüz burada başlık atıp fav peşinde koşmayın artık.