• badem şeklindeydi. balık kraker'e benzerdi. katır kutur yenebileceği gibi yan çevirip ortasından ısırıp ikiye ayırıp sonra emmek marifetiyle yemek de mümkündü.

'ahmet, mehmet, izzet, saffet, can, canan, cavidan, ..., ...,* adem, badem, at bir badem. ülker badem.' diye reklamı vardı.

edit: aramaya inandım. şöyleymiş ki:
    'hasan, kenan, orhan, ayhan, can -papağan bu-, canan, cavidan, hakan, osman, kenan, kerem,
    at bir badem, ülker badem,
    ahmet, mehmet, izzet, saffet, erdem, adem,
    dünya alem, at bir badem, ülker badem kraker.

http://www.youtube.com/…mt_ughez3uo&feature=related
  • çocukken annem bakkaldan alsın diye, saçma sapan sebepler bulup sabahtan akşama kadar ağlardım. sonra kardeşlerimle paylaştığımdan çabuk biterdi ve ben yine ağlardım. o yıllarda, masum bir şekilde en çok göz yaşı dökmeme sebep olmuş yiyecektir.
  • balık kraker, pizza kraker ile birlikte kraker aleminin üç büyüklerini oluşturur. balık ile badem bir şekilde bulunuyor ama pizza kraker fazla görünmüyor ortalarda, öldü herhalde.
  • mezarlık şarapçılarının bir numaralı mezesiydi zamanında.. hala satılır mı bilmem.
  • alt üst ön dişler arasına alınıp ortadan kırt diye ayrılıp dilin ucuyla yanağın yan tarafına derinden kıtırdatarak keyfi arttırmaya gönderilen kraker.bir teneffüs öncesi balık kraker yendiğinden esas tercih sebebi.
  • balık kraker'in her bakkalda bulunmasına rağmen bunun hiçbir yerde olmaması akla şunu getiriyor..

makinesi arıza yapmış, ama yedek parça bulup çalıştıramadıklarından üretmiyorlar..

sanayiden usta getirtin amk..
  • teker teker ağza atılıp eritilerekten yenmesi durumunda insanı zevke getiren krakerdir. çok lezizdir çok. üretimden kalkmamış olan, kalkması durumunda üreticinin başına fabrikayı yıkmama kadar gidebilecek olayların öznesi olabilecek olan krakerdir ayrıca.
  • ahmet mehmet
    fikret saffet
    erdem adem
    dünya alem
    at bir badem

şeklindeki reklam sloganına sahip krakerdi. günümüzde bu altılının yerini rodeo beşlisi almıştır.

bir de ülkerspor'un bir avrupa maçında ismet badem'in hakemin yanlış bir karar vermesi üzerine sahaya atlayarak kararı değiştirtmesi ve ülker'in bu sayede maçı kazanması üzerine ertesi günkü gazetelerde ülker badem kraker manşeti kullanılmıştı.
  • aslında eti değil de ülker olan reklamı da şurdan izlenebilecek ürün

http://www.youtube.com/watch?v=mt_ughez3uo

sözlerini de yazalım tam olsun...

hasan, kenan, orhan, ayhan, can, canan, cavidan, hakan, osman, kenan, kerem
    at bir badem, ülker badem (ülker badem)
    ahmet, mehmet, fikret, saffet, erdem, adem,
    dünya alem, at bir badem
    ülker badem
    kraker....

söz müzik te mfö nündür ayrıca
  • "ismet adem at bir badem" diye bi reklami olan urun..cocuklugumuzun olayi.. reklamindaki beyaz sacli ve kel amcalara pek bi anlam veremedim. hala da veremiyorum...
hesabın var mı? giriş yap