şükela:  tümü | bugün
 • az önce reklamına maruz kaldığım gofret.

  yıllardır insanların bilinç altına pisleyip, bu iğrenç slogan ile bizlerin beyinlerini yıkamaya çalıştılar. insanlara çikolatayı, şekeri ve daha bir çok ürünlerini sevgi ile aşılamaya çabaladılar. mevzu bahis sözüm sadece bu markaya değil. şeker tüketiminin yol açtığı bir çok hastalık varken, bu tür ürünlerin ballandıra ballandıra anlatılmasına anlam veremiyorum. sigaraya ve alkole yapılan sansürler bu kulvarda da aktif bir şekilde devam etmeli. yüzyılın en büyük bağımlılıklarından biri olan şeker ve türevleri hakkında bilinçli olmalıyız.

  bu arada gerçekten ülker çikolatalı gofret sevmiyorum. gofret gibi atıştırmalık ürünleri de çok sevmem. ama seçmem gerekirse kesinlikle tadelle'nin gofreti daha güzel.

  her neyse, benim gibi bu mide bulandırıcı reklamdan ve gofretten iğrenenler varsa ne mutlu bize.

  edit: para karşılığı entry girdiğimi söylemiş, bir kaç kişi de mesaj atmış. arkadaşlar saçmalamayın. böyle bir şeyden para alacaksak da yetkili kişiler özelden ulaşabilir, onlara iban numaramı atabilirim.

  edit sonrası edit: çoğumuzun çocukluğu bu gofret ile kesişmiştir. bir çoğumuzun mazisi vardır tabi ki, fakat kesinlikle eski tadı yok ve gerçekten artık yerken iğreniyorum. reklamların da etkisi var tabi.
 • en kötü çikolata en iyi gofretten iyidir diyorum. direkt çikolatayi yemek varken neden %5'i çikolata %95'i ekmek olan gofreti yiyeyim?
 • kırmızı gofret demek çocukluk demektir.

  balkon demirinin pasının; dışarıda top oynarken düşünce, oyuna devam etmek adına kanayan koldan emilen kanın, allı ballının tadını bilmeyen anlayamaz.

  kısıtlı imkanlarla zamanında alınabilecek en lüks gofretti. bir ödüldü. yemek için bir şey başarmak gerekirdi.

  düşün ki kırmızının alternatifi, bakkalda girişte duran kutulu gofretti. üst taraftakiler günlerce durmaktan yumuşamış olurdu. karton kokusu sinerdi üstüne.

  çok daha iyi alternatif gofretlere sahip yeni yetmelerin sevmemelerini anlıyorum da;

  acaba 30 yaş üstünde çikolatalı gofreti sevmeyen var mı?
 • çokonat > çikolatalı gofret
 • direk ülker'i sevmeyerek içinde bulunduğum grup.
 • ben sevmiyorum.
  markası ülker olan hiçbir şeyi bana yediremez ve içiremezsiniz.

  hee, gofret sevmez miyim ? bayılırım.
  ama tadelle, nestle vs olduğu sürece...
 • ambalajı naylon üzerine aluminyum olan nestle çikolatalı gofret varken ülker yoktu. ben nestle gofreti seviyorum. hala.

  o gofreti ısırırken paketi de ısırıp aluminyumu da yemek gibisi yoktu. nerede o eski ambalajlar.
 • reklamı da gofreti de sevmiyorum. reklam çok itici gofretin tadı igrenc.
 • torkucu piçlere inat her markete gittiğimde 10 tane aldığım gofrettir. güzel değil diyenlere de sabri ülker'in taşakları girsin.
 • bu sloganın çıktığı günden beri hiç yemediğim çikolata markası, etı canga bitter favorim.