şükela:  tümü | bugün
  • "en tatlı sabahlar çokokremle başlar" bu şarkıyı hiç unutamıyorum. geçenlere baya bir aradım internette, eski halini bulabilmek için. nedense reklam filmini izleyince başladım ağlamaya. ilkokul 1. 2. sınıfken kahvaltıda en severek yediğim şey çokokremdi. bazen annem benim için söylerdi, özellikle "güne hazırsın asla durmak yok, hızını kesme sakın gücün dorukta" kısmını. ah annecim, her şeyde sen varsın. huzurla uyu.
  • popescu bir röportajında hagi için: "hagi eğer romanya'da değil, avrupa'da başka bir ülkede doğmuş olsaydı, çok daha iyi yerlere gelebilirdi" demişti. dün gibi hatırlıyorum bu yorumu. hak verir gibi olmuştum popescu'ya. işte ben de aynı şeyi, biraz modifiye ederek ülker çokokrem için söylemek istiyorum. eğer ülker çokokrem türk malı değil de alman, italyan veyahut fransız malı olsaydı, sözlükte ve iç piyasada çok daha popüler olabilirdi. zira benim gözümde nutella ile başabaş çokokrem. nutella'dan daha yumuşak ve akışkan olması ile cabası. sanırım çokokrem, ülker ibareli olmasından kaybediyor. emin değilim.
  • genelde nutella alırım ama arada bir değişiklik olsun diye çokokrem golden da aldığım oluyordu. nutella kadar iyi değildi ama yine de güzel geliyordu işte yiyordum amk.

geçen markete gittim bir baktım nutella'ya zam gelmiş.. kızdım, çokokrem golden alacaktım bitmiş.. bir de baktım kırmızı plastik kapta normal çokokrem hem 100 gr daha fazla, hem de 1.5 lira daha ucuz. ulan alayim dedim ne kadar kötü olabilir ki diye..

hakkatten çok kötü. tadı, çokoprens'in arasındaki o kakao kremasından da kötü. ekmeğe sürsen yenmiyor, kaşıklasan fazla tatlı geliyor..

ne boktan bir şeymişsin arkadaş sen ya!
  • fazla tüketildiğinde anne tarafından "oğlum çok o krem napıyosun sen alerji olucan bi de başıma" gibi uyarılarla karşılaşılabilir.
  • reklamlarında "ben bagettin!.. şimdi bana 'eeeekmeek bagettin!.. eeekmek bagettin!..' diye tezahürat yapıyorlar." diyerek subliminal mesajlar veren yiyecek şeysi.

uzun adam duymasın.

(bkz: ekmeleddin)
  • tadı bildiğiniz bozulmuş ürün.
  • "güneş doğar, şehir uyanır
    gün başlar, çay demlenir,
    en tatlı sabahlar çokokremle başlar.
    güne hazırsın, asla durmak yok
    hızını kesme sakın gücün dorukta
    en tatlı sabahlar çokokremle başlar
    çokokremmm" gibi çok güzel bi reklam müziğine sahiptir. ayrıca tahminimce müziğin sahibi mfö 'dür. aynı "nat nat nat çokonat ... "da olduğu gibi. artık kalmadı öyle güzel reklam müziği yapanlar.
  • ozellikle tupte olanini digerinden ayirmamiz gerekiyor bence.. kullanim kolayligi ve tat acisindan bambaska bir zevk veriyor.. insan ambalajini rafta gordugu anda dahi heyecanlaniyor, mutlu oluyor*..
  • uzun süredir tatmamıştım, eski lezzeti kalmamış, markasının gerisinde kalan, sıradan ürünlerden biri olmuş.
  • 2010 ramazan ayı için yaptıkları reklamda, orucunu içine 1 cm kalınlığında çokokrem sürülmüş pideyle açan, 7-8 yaşlarında bir çocuk görüyoruz. gelişme çağındaki çocuğun oruç tutması zaten sağlıksız, bir de orucunu glisemik endeksi tavanı delen çokokrem+pide ikilisiyle açması ayrı bir fecaat. insanların hassasiyetlerinden yararlanacağız diye insanları tip 2 diabete yol açacak davranışlara özendirmek ne kadar ahlaklı? ey eyyamcının vicdanı, oradaysan masaya üç kere vur!