şükela:  tümü | bugün
  • 9 kat gofretin üstüne cikolata eklenerek yapılan gofret.
  • dido pek sik tuketilmediginden mi nedir her zaman citir citir olmazdi.cogu kez bayat denk gelirdi bana.zatan ambalaj siradan;kagida sarip piyasaya..
  • sonradan çıkan milka leo'nun dido taklidi olduğu konusunda şüphelerim vardır hala. gerçi leo daha güzeldi ama, olsun.
  • ya benim bünyeye gelmiyordu ya da harbiden de diş zonklatan, toz şeker yiyor hissi uyandıran ilgi çekici abur cuburlarımızdan
  • cocukken pek guzel gelirdi bu gofret, bir-iki sene once eski tip bir bakkalda (simdi o da yikildi) gorunce nostaljik takilayim diye aldim, hic birseye benzetemedim tadini.
  • bu didonun iki türlüsü vardı bi tombik olanı -ki onun ambalajı pembeydi- bi de sonradan çıkan ince ancak ikili olanı. ben ikisini de ayrı severdim. tombik olanı kodamandı ve ye ye bitmez gibi gelirdi bana. öbürü ne o oyle mincik şey at ağzına bak bitti.
  • bir kult cukulata olarak dido da benzeri urunlere de ismini verebilecek kadar ileri gitmi$, bir genel isim olmu$tur cocuklugumuz icin. o gunlerde icinde kitir parca olan gofretlerin tamamina dido, olayan cikolotamsilara da tadelle derdi, ozellikle teyzeler.
  • ulker'in efsanevi gofretidir ama gecenlerde maalesef ambalajinin degiserek artik unutulan karizmasinin iyce yerle bir oldugu gorulmustur:(
  • yeni ambalajina alisamadigimiz cocuklugumuzun sevgili gofreti. lakin ambalaja kil olsak ta didonun yeniden bakkalrda sokun etmesi yuregimizi isitmaya yetmistir.
  • kucukken yeme olayini abartip cikolataya karsi alerjik hale gelmeme sebep olan cikolatadir. bu yuzden simdi insanlara cikolata sevmedigimi soyledigimde mutant muamelesi goruyorum.