şükela:  tümü | bugün soru sor
  • ülker'in yeni ....
    krakeri? bisküvisi? çikolatası? cipsi?
    daha doğrusu ülker'in, (yıldız holding) satın almış olduğu demets'in flipz ürününü türkiye'ye sokması olayı.
    tatlı tuzlu mısırlı yer fıstıklı falan karışık bişey. benim gibi karışık lezzetler sevenlerin hoşuna gidecektir, güzel. özellikle çikolata kaplı tuzlu krakerleri. ama biraz pahalı gibi. bir de içine düz tuzlu krakeri fazla koyuyorlar, hele ki o paraya.

şu orijinal sitesi: https://www.flipz.com/
    şu da türkiye versiyonu: https://www.google.com/…ai_qauzm:&spf=1522744378756
  • kilosu 10 liraya satılan tuzlu krakerin 70 gramını 2 liraya satıyorlar. 1 kilo tuzlu pretzel kraker al. nutellaya ban ye... hem de istediğin kadarı çikolatalı olur...

bu fiyata çok tutmaz gibi geliyor
  • tatlı tuzlu karışık acayip bir şey.
    abur cubur konusunda aşırı hassasiyeti olmayan birisiyim ama paketi açınca gelen koku, sanki paket bitmeden kanser olacakmışım hissi verdi ve bitirmeden attım paketini.
  • hayatımda gördüğüm en gereksiz ürün. annem artan bisküvileri falan tuzlu kraker poşetinin içine koyardı, yediklerimden tat alamazdım, kızardım anneme sonra. işte ülker de bu ürünle annemin yaptığının aynısını yapmış. bütün tatları karıştırmış. buna vereceğim parayla bir kraker bir bisküvi alıp karıştırmadan paşa paşa yerim.
  • her yeni çıkan abur cubur ürününü deneme merakımdan dolayı alıp denedim. siz denemeyin. saçma sapan bir ürün.
  • ülkerin amerikan demet's candy company'yi satın almasının ardından 5 sene sonra türkiye'de üretilmeye başlanmıştır. bence amerikadaki orjinali gibi olmalıydı çok beğenmedim. ayrıca demet's turtles'ı da bekliyoruz.
  • ön yargıyla yaklaştım fakat tatlı tuzlu konseptini aşırı beğendim. ne tatlısı bayıyor ne tuzlusu, dengeliyor lezzeti birbirini. yalnız sözlükteki yorumlardan anladığım kadarıyla sadece ben beğenmişim, gidip stok yapayım bari kalmaz bu uzun süre piyasada:(
  • başıma bir şey gelmeyecekse beğendiğim ürün.

ama yukarıda görüldüğü gibi, ekşi sözlük hiçbir şeyi beğenmeme timi ülkeyi domine etmiş durumda. hemen her sevdiğimiz ürün gibi bu da piyasadan kaldırılır. o vakte kadar doya doya yemek en iyisi.

bunun yerine nutella ye demişler de çok güldüm. nutellanın içindekileri bilmeyen kalmadı. sana afiyet olsun ben almayayım o şeyi.
  • en kısa zamanda tüketip buraya yazacağım.

(bkz: yazacağım bunu gazeteye)

edit: afedersiniz tarak gibi.
  • motor yağı yiyormuş hissini veriyor. sebebi neydi ki