şükela:  tümü | bugün soru sor
 • "insanlar nasıl aptal yerine konulur" dersi veren ülker'in ürettiği mısır gevreği.

  yakın zamana kadar a101'de tanesi 8.95 tl idi ve kampanya ile 2 tane alınca tanesi 6 tl'ye geliyordu. yakın zaman dediysem 1 ay önce falan. sonra doların artışı ile her şeye zam gelince bunun fiyatını da direkt 11 tl civarına çıkardılar.

  o günden beri almıyordum. bugün kardeşim tekrar fiyatının düştüğünü söyleyip alayım mı diye sorunca direkt bir hile olduğunu düşünüp gramajına bakayım dedim. 580 gramı 8.95 tl olan ürünü 450 grama düşürüp tekrar eskisine yakın bir fiyattan satışa sunmuşlar. eski ağırlığını hatırlamasam zam yapıldığını anlamayıp satın alacaktık. acaba yanlış mı hatırlıyorum deyip internetten aramak istedim. yarım saattir arıyorum ama hep 450 gramlık ürünün fotoğrafları var. en sonunda 580 gram mısır gevreği yazarak eski ürüne ait bir fotoğraf buldum.

  bu durum bana "acaba ülker markası planlayarak eski fotoğrafları yok mu ediyor?" diye düşündürdü açıkçası.

  yapılan gramaj düşüklüğü de bana kalırsa insanları aptal yerine koymaktır, dolandırmaktır. bu durum benim acayip zoruma gitti. bence ortada büyük rezalet var fakat elden ne gelir ki?

  eski görsel

  yeni görsel
 • gramaj düşüşü 15 yıldır uygulanıyor zaten bu ülkede.

  yediğiniz cipsleri, biskremleri falan eski paketlerini hatırlamıyor musunuz? bir lay's, ruffles paketinin şuan %85ine yakını tamamen boş. eskinin küçük boy cipsi kadar cips atıyorlar aile boy paketlere.

  siz yeni farkediyorsunuz sadece.
  eskiden bir biskrem'i 3-4 arkadaşa ikram eder (çocukken) ve yine bize 6-7 tane kalırdı içinden. şuan toplam 6 veya 7 tane biskrem var içinde.

  siz farketmediniz bunu sadece. ve bence rezalet de değil.
 • bu bi tek benim dişime mi yapışıyor ? nesquik alın nesquik.
 • brovo yeni bi gezegen bulmuş kadar önemliydi afiyet olsun