şükela:  tümü | bugün
  • piyasanın en iyi çikolatalarındandı. nedeni açıklanmadan, seneler önce toplatıldı.

editolsun: 'ürün yeterli talep görmediği için üretimden kaldırılmıştır.' şeklinde mail attılar. çok hüzünlüyüm.
  • durduk yere aklıma geldi. iyiydi lan bu. üretimden kaldırılması için bir sebep yoktu çünkü ben ve arkadaşlarım zaten ülke satışının yarısını karşılıyorduk. ne istediniz luna'dan? nasıl kıydınız lan luna'ya!
  • üretilmeyerek, çocukluğuma ihanet eden çikolata.

adı aklıma gelince bi hüzün kaplıyor içimi. tekrar raflarda görsek ya.
  • reklamı kaldırıldığından beri piyasadan da kaldırılmasından korktuğum bol kalorili,tatlı ürün.en yakın rakibi olarak albeni gösterilse de nestlenin mamülleriyle bile rahat rahat baş edebilcek lezzet.
  • bunu arnavutlukta tuvalet molası vermek için durduğumuz benzinlikte gördüm. yemin ederim ağlayacaktım. yine tedavülden kalkan elmalı biskrem de vardı aynı markette. ikisinden de aldım. bir anda çocukluğuma döndüm. luna, gerek tasarımıyla gerek ismiyle bambaşka bir gofretti.

murat ülker bizi buradan takip ediyorsan eğer, allah rızası için balkanlar kadar ülkene de hizmet et be abicim
  • nedense bu çikolatalı bar bakkaldan alınırsa çoğunlukla bayat olurdu. ancak süpermarketten alınınca tazesini yerdiniz. çocukluğumda en sevdiğim çikolataydı. o zamanlar pirinç patlaklı, karamelli falan çikolata da fazla yoktu zaten. olsa da pahalıydı... ambalajı inceydi baya, belki o yüzden; belki de yeterince katkı maddesi olmadığı için hep üzeri beyazlamış olurdu çikolatasının. bir de pirinç patlakları gevşer kayış gibi olurdu bayatsa... yine de çok severdim. keşke olsa da yesek yine.
  • bu kadar sevilip piyasadan kalktığına göre içinde zararlı bir madde vardı ve sonradan anlaşıldı diye düşünüyor insan.
    daha gerçekçi nedense raf ömrünün kısa olması. çoğu zaman bayat olurdu evet.
  • az önce markette rast geldim, acaba yeniden mi üretilmeye başlamış yoksa yıllardır gözümden mi kaçırıyordum diye kafayı yiyecektim. hazır bulmuşken istifledim, olur ya bir daha bulamam falan.
  • küçük bir çocukken fiyatıyla ve tadıyla bizi mutlu eden koca yürekli çikolata.

tadı ne albeni kadar ne metro kadar güzel değildi. luna biz ezilenlerin gür çikolatasıydı.

koca yürekli luna, seni unutmadık. rip luna.
  • eski günlerini mumla aratacaktır. muhtemelen şimdiki çoğu abur cubur gibi glikoz ve palm yağı ile yapılmıştır. eskiden bunların elde edilmesi çok daha zor ve meşakkatli olduğu için akılda güzel bir çikolata olarak kalmıştır. bumbo ve pizza kraker gibi ürünlerin aksine, konsept olarak diğer çikolatalar arasında benzerleri vardır. godiva'yı bile kendi seviyesine düşüren bir şirketten bahsediyoruz.
hesabın var mı? giriş yap