şükela:  tümü | bugün soru sor
  • ülker'in protein bar niyetine ürettiği whey proteini takviyeli karamelli bar. normal metro barına yakın bir tadı var.
  • 12 gr (%24) protein içerdiği için protein bar demeye kendilerinin de dili varmamış ama çikolata ile protein bar arasında bir ürün diyebiliriz.

40 gramda 3 gr protein, 19.3 gr şeker, 12 gr yağ ile 212 kalori içeren çikolatasına karşı;
    50 gramda 12 gr protein, 14.6 gr şeker, 10.6 gr yağ ile 239 kalori içeriyor.

ben protein tozu katkılı ürünlere içerdiği protein tozunun türü ve besin değerleri (içerdiği amino asitler, glutamin, bcaa) bildirilmediği için sıcak bakmıyorum. kullanacak olsam bu değerleri belli ve yeterli olan protein tozlarına yönelirim. ama çikolata yemekten kendini alamayacağını bilen bir sporcu için normal çikolata yerine bunu önerebilirim.

migroslar, macrocenter ve kipa'larda bulunuyormuş ve 4-4.5 lira imiş diye duydum. tutarsa gerçek bir protein bar üretmek için cesaretlenebilirler ve yerli protein tozu ve barlar üretilmesi aşırı yüksek olan piyasayı biraz düşürebilir. henüz ülkemize gelmese de snickers ve bounty de yakın zamanda protein bar üretmeye başladılar.
  • youtube'da sürekli reklamını gördüğüm ürün.haşlanmış bir yumurtada 6.2 gram protein ve ortalama 60-65 kalori olduğunu düşünürsek 2 yumurta yediğimizde üründen alacağımız proteinden daha fazlasını almış oluyoruz.üstelik yumurtada demir, potasyum, sodyum a vitamini gibi insan sağlığına yararlı birçok şey var.

kalori açısından ele aldığımızda (240 kalori), piyasada daha az kaloriye sahip ve daha çok protein içeren ürünler var.fakat fiyat karşılaştırmasında, ülkerin bu ürünü alternatiflerine göre uygun gözüküyor.

hem lezzetli bir şey yiyelim üstüne de protein alalım diyenler için güzel bir seçim olabilir.zaten 3-5 yıla kalmadan protein oranı arttırılmış yoğurtlar-çikolatalardan-çorbalardan ziyade neler neler göreceğiz kim bilir?
  • reklamıyla heyecanlandırsa da içeriğiyle üzmüş ürün.

arada yenir.
  • tat olarak snickers çakması protein barı. tadı lezzetli ama içeriği soru işareti. çok bir numarası yok gibi. tabii spora gidip ben çikolatadan vazgeçemem diyen ve protein barlara sürekli 8-9 lira vermek istemeyenler için güzel alternatif. migros'da fiyatı 4.50