*

• ülkerindi sanırım.içinde 8 tane bisküvi bulunan sarı bi paketi vardı. çok yağlı ve tuzluydu.enfes bişeydi. şimdilerde as kraker ve can kraker diye başka isimlerle çıkartıyolar sanırım.
  • otobüslerde ikram edilmiş bir kraker türü.

taç kraker yeme metotları arasında tamamen tuzbuz ettikten sonra poşetini açmak ve içerdeki tuzbuz krakerleri kaşıkla yemek sayılabilir.

bir başkası da, poşeti insan gibi açtıktan sonra küçük parçaları ısırarak yemektir.

(bkz: eti puf) (bkz: balık kraker) (bkz: çubuk kraker)
  • tuz buz edip yeme yontemi genelde cocuklar arasinda makbuldur. insanin burnuna genizine kacip manyak gibi oksuruk nobeti yaratir. salakca bir seydir, ama neden zevk alirdik anlamam. hasta miydik neydik.
  • her şeyin çakmasını yapabilme potansiyeli olan ülker firmasının tuc krakerden devşirdiği tuzlu kraker. alt tarafı kraker deyip geçmemekte fayda var, orjinali, taç'dan çok daha lezzetlidir.
  • özlenen ancak ne yazık ki üretilmeyen, "güzeldi ama bitti" dedirten tuzlu bisküvi. çizi filan dolduramadı boşluğunu.
  • çocuktum, annem haftasonları okuduğu lisenin içinde olan dikiş kursuna gider bazen beni yanında götürürdü. her gittiğimizde taç kraker alırdı kantinden.

o masaların üzerinde patron çıkartır, kumaş keserdi. ben taç krakerimi yer bi yandan burdalara bakardım. son kalanı paket içinde kırıp parçalayıp öyle yemeyi de çok severdim.

ne zaman o okulun önünden geçsem aklıma gelir.

ne var sanki tekrar üretilse. ülker duy sesimi.
  • tekrar üretime başlamış krakerdir..
  • müjde! taç kraker geri dönmüş. bugün markette görünce stokladım.
  • 80 li yıllarda afiyetle yendikten sonra dış ambalajı ıslatılarak kola yapıştırılıp dövme yapılan çocukluk eğlencesi
hesabın var mı? giriş yap