şükela:  tümü | bugün
 • yıldız holding'in ingiltere'de kurduğu pladis isimli şikete, ülker'in %51 hissesini (kalan %49 borsada işlem görüyor) devretmesi, yani ülkeden kaçıp gitmesi.

  haber

  batan gemiyi önce fareler terk edermiş.

  ekleme (03.01.2018)

  murat ülker açıklama 1

  murat ülker açıklama 2
 • çoğunluk hissenin yabancı ülkeye transferi işlemidir.

  not : yatırım tavsiyesi değildir
 • ‘biz yıllardan beri ülker'in bayisiyiz. siyasete atılınca işimi oğluma bıraktım. ülker'in bayisi olduğumuz için colaturka'yı da satıyoruz’’

  http://www.hurriyet.com.tr/…turka-da-satariz-160859
 • cafe crown'ı 2011'de caribou coffee'ye ve örgen gıda'yı 2016'da ajinomoto'ya satan, en büyük iştiraklerinden biri olan polinas'ın bir bölümünü de 2016'da satmasına rağmen; 2017'de bu iştirake yeni minik firmalar katan yıldız holding'in değişik bir kararıdır. harbiden zordalar mı yoksa zarar mı azaltmaya çalışıyorlar, zaman gösterecek.

  edit: naughtyfisherman bir ekleme daha yaptı ve içim'in (ak gıda) lactalis'e satıldığını söyledi. 2015'te gerçekleşmiş operasyon.

  edit 2: içecek şirketlerinin %90'ı da dydodrinco 'ya satılmış. tarih 2015. referans flodax.

  edit 3: var mı arttıran? fransız lesaffre'ye satılmış dosu maya 2015'te. doyoumeanthat söyledi.
 • kayyumdan kaçıştır. parasız kalan yahudi eski defterleri açar çünkü.
 • beklenen büyük krizden kaçmaktır
 • pek “kaçmak” olarak nitelendirilmeyecek olay.ülker ailesinin akp ile arasının açık olması ve ülke ekonomisinin sıkıntılı bir durumda olduğu malum.ancak ülkerlerin united biscuits,godiva gibi alımları ve pladis’i kurmalarındaki amaç sektörlerinde global bir oyuncu olma çabasıydı.zaten pladis’i kurduklarında bisküvi sektöründeki tüm iştiraklerini bu şirkette toplayacaklarını açıklamışlardı.dolayısıyla bu olay “kaçmadan” ziyade yıldız holdingin globalleşme planının bir tezahürüdür.he ülker yurtdışına kaçar mı? lüzum görürse kaçar.ama bu olayda kaçma düşüncesinin bir etkisi olduğunu zannetmiyorum.
 • “”vatan hayinliğidir. milletini hiçe saymaktır. sen kim oluyorsun eyy ülker!””

  vay doğrusu; durmaksızın öfkelenip muhafazakarlık kurumunu sahiplenerek nefret kusmak hayli rahatlatıcı bir şey. gerçi, neden ben aktroller için empati kuruyorsam.
 • bizim de bazen şirketlere önerdiğimiz yöntemdir. hakim ortağı almanya ya da ingiltere merkezli bir şirket olarak belirlemek en azından siyasi baskı açısından fayda gösterebilir. ülker için ne derece geçerli bilmiyorum ama artık o firma türkiye'de ülker ailesinin değil ingiltere'de kurulu bir başka sermaye şirketinin girişimidir. kar dağıtımları üzerinden ingiltere'ye vergi ödemesi muhtemeldir. bu durumda kafama göre kayyum atıyorum, el koyuyorum, ceza kesiyorum tarzı yerel siyaset müdahaleleri bir nebze daha zor hale gelebilir ve en önemlisi konu uluslararası tahkimin alanına girebilir. bir çok firma da bu yola başvurma eğiliminde.