şükela:  tümü | bugün
92 entry daha
  • ürünlerinde o kadar glikoz şurubu kullanırsan böyle olur işte dedirtmiştir
  • sermayeyi güvenli sularda tutma hareketidir. sadece ülker değil pek çok büyük türk firmasının yurt dışı iştiraki vardır,özelikle avrupa içinde aktif olmak,vergi avantajı sağlamak ve paranın güvenli sularda kalması için kullanılır.
  • doğuş grubundan sonra 2. kaçma vak'ası.
  • beklenen kriz, sadece türkiye için bekleniyor. genel, küresel veya bölgesel değil, sadece bize mahsus bir kriz geliyor.

hal bu iken, krizden kaçmak kaçınmak adına, yerli firmaların sermayelerini ülke dışına çıkartmalarında art niyet aramamak gerekir. malum; ticarette paranın dili, dini, milliyeti olmaz.

keza bu durum, uzun vadede memleketin hayrına bile olabilir.

tanım: böylece dımdızlak bırakan kaçıştır.
  • son osmanlı padişahı gibi rte’nin de ingiltere’ye kaçmasıyla sonlanacak olan olayların başlangıcı
  • arkadaş zır cahil insanların bilmedikleri konular hakkında entry girmeleri beni benden alıyor. şirketin merkezini taşıyalım vergiden kurtulalım diye mantık olur mu? sizin vergi kanunların gerçekten bu kadar geri zekalı şekilde mi yazıldı sanıyorsunuz? dar mükellef ne demek haberiniz var mı?

şirketin politikasından gram haberim yok. beni de ilgilendirmez zaten ama ülker türkiye'de kazandığı her kuruş para için türkiye'ye vergi vermeye devam edecek. sizin zır cahil kafanız rahatlasın diye yazıyorum bunu.
  • 24 adeti yurtdışında olmak üzere 83 fabrikası var.
    56 bin çalışanın ekmek kapısı.
    130 ülkeye ihracat yapıyor.
    ortadoğu, doğu avrupa ve kuzey afrika'nın en büyük gıda şirketi.
    dört kıtada faaliyet gösteriyor.
    dünyanın 3'üncü büyük bisküvi; ve 7'nci büyük çikolata şirketi.
    mcvitie's, godiva gibi 300 yıllık şirketleri satın alarak dünya devi olma yolunda hızla büyüyor.
    13 ülkede 1 milyon ton bisküvi; 460 bin ton çikolata; ve 40 bin ton sakız-şeker üretiyor.
    ingiltere ve hollanda gibi bu sektörün en önemli pazarlarında lider durumda.
    bugün, yurt dışındaki satışları toplam cirosunun yüzde 41'ini oluşturuyor.
    geçen yılı, 34.3 milyar liralık ciroyla kapattı.
    türk ekonomisi geçen yıl krizden kafasını kaldıramazken yüzde 12 büyüdü.
    3.6 milyar yatırım yaptı. 4 bin 500 kişiye yeni iş olanağı sağladı.
    uzatmayayım…
    ülker, 28 şubat'ın hedefindeydi; şimdi aktrollerin hedefinde!
    türkiye'den hangi ulusal sermaye “kafasını” dünyaya uzatsa, türkiye'de birileri “ayaklarından” tutup aşağıya çekiyor.
    bunun tesadüf olmadığını düşünüyorum.
    küresel şirketlerin arkasında ülkeleri “kapı” gibi dururken, türkiye'de birileri ulusal sermayeye neden sürekli “balta” indiriyor.
    uzanlar bitirildi. karamehmet yok edilmek üzere. para neredeyse oraya kayyum atanip yok ediliyor.
    ulkere kayyum atanmayacaginin garantisi yok. bu nedenle yaptiklari hareketler doğrudur.
  • banane amk. cola turca ile beslenip israil'e kafa tuttuğunu zanneden çomarsporlar düşünsün.
  • ben hep 50 liralık pötibör aldığım için etkilemeyendir.
  • ülker grubu bünyesindeki firmalardan son bir iki ayda 500'den fazla beyaz yakalıyı işten çıkarmış. içlerinde genel müdürler, fabrika direktörleri vs. var. murat ülker'in son açıklamaları gerçeği yansıtmıyor. yatırım ve istihdamı yurt dışına kaydırıyorlar. zaten bu kesim bilin ki ne yaparsa tersini söylüyor ya da ne söylerse tersini yapıyor.
14 entry daha