• onlar aciz ve çaresiz mülteciler bi kere; tamam mı!!!! hiç insanlık kalmamış bu ülkede, kıyamam ben onlara ya
    (bkz: ağlamıyorum gözüme florya plajı kaçtı)
  • dusununki bir ulkeye siginmissiniz. butun korku ve hayallerinizle. ve orda bir ise giriyorsunuz. ki bu ulkede calismamak gibi bir luksunuz yok. hos iste masa basi oturdugunuz yerde imza atip paydosu bekleyeceginiz bir is degil. bir bilgisayarda yok onunuzde.. agir is sizden baskalarininda onceden yaptigi, hala yaptigi, ve hala yapacagi... is istir calismak zorundaysaniz ve baksa bir sansiniz yoksa o is sizin iyi bir istir. oyle yada boyle geciminizi saglar. sizi dik tutar kimseye muhtac birakmaz..

butun bunlari bilerek eger ben bu isi yapmam . diyebilecek kadar luksseniz siz inanin suruyelisiniz..
  • savaştan kaçmadılar, savaş çıkarıp kaçtılar.
    sahilde eğlenirler, herşeye rağmen türkiye düşmanlığı yaparlar, ışid'i desteklerler, saa plakalı x5'lere binip, burger king'te hamburger yerler ama mültecidirler. gerek ülkelerini gerek diğer mültecileri zerre kadar umursamazlar.
  • dış politika ülkede bitik ne yazık ki yanlış dış politikalar yüzünden bu ülkenin evlatları başka ülkenin topraklarında sehit düşüyorlar bu çok kötü ülkemizin bekası adına ben çok endişeliyim bunların olmaması gerekiyordu bizim ne işimiz var başkasının savaşında bırakın onlar düşünsün benim vatan evladım neden bizim olmayan bir savaşta şehit düşüyor
  • vatandaşlık konusu gerçekten referanduma götürülmesi gereken kişilerdir. sözlüğün yalandan referandumu budur; ama biz gerçeğini yapmadan bu konu daha karmaşık bir hal alacağa benziyor.
hesabın var mı? giriş yap