şükela:  tümü | bugün
  • hani hafızasını kaybetmiş birine, ona anımsatması ve hatırlatması için kendisinin eski yaşamına ait; görüntüler ve kişiler gösterilir, gittiği mekanlar gezdirilir ve bir takım telkinlerde bulunulur ya.. acaba biz de ülkeye 90'lı ve 2000'li yılların tüm programlarını izletirsek ülke normale döner mi?

mesela;
    - tarkan yeniden çıkıp oynama şıkıdım şarkısını söylese
    - şebnem dönmez sabah şekerleri'ni sunsa
    - hamdi alkan tekrar gazman olsa
    - tolga abi hugo'yu tekrar sunsa
    - kral tv'de abuk subuk klipler olsa
    - heidi, arı maya, garfield, he-man, , jetgiller gibi çizgi filmler her sabah olsa
    - ince ince yasemince tekrar başlasa
    - a takımı rahmetli savaş ay olmadan tekrar nabız yoklasa
    - olacak o kadar büyük bir istek olur her babayiğidin harcı değil ( pas )
    - televole tekrar yayınlansa
    - parliament sinema klubü her pazar yayınlansa
    - şahane pazar pazar günlerinin vazgeçilmezi olsa

- en önemlisi sarı bıyık ile gerçek kesit tekrar çekilse

sizce o çok özlediğimiz güzel ve mesut yılların ruhu tekrar canlanır mı ülkede?
  • (bkz: 90'lı yılları bir halt sanmak)

90'lı yılları normal ya da ülkenin default ayarlarında sanmaktan kaynaklanan dilek. 80 darbesinden 10 yıl sonrasından ne bekliyorsunuz cidden anlamıyorum. yakin tarih bilginiz sıfır falan mi?

90 li yıllar nostaljisi iyidir hoştur, çocukluk anıları, müziği, oyuncakları, tv programları, ev eşyaları, sobanın alevine bakıp uyumak, anneanne yorganı falan filan.

lakin siyaseten ya da medeniyet bakımından çok da bir bok yoktu. bilakis kapkaranlık acı dolu bir dönemdi. sadece biz çocuktuk, toz pembeydi ama sadece belli çocuklara. bazı çocuklar için o da mümkün değildi.

faili meçhuller, insan hakları ihallleri, işkenceler, gözaltına alındıktan sonra ortadan kaybolmalar, gazetecilerin öldürülmesi, jitem, derin devlet, pkk'nın kaçırdığı insanlar, susurluk kazası, 99 depremi, sahil kenarında cibildaklardi, kuranı kerimin üzerinde dansöz oynatiyorlardi ondan oldu diyenler. enkazdan uzanan altın bilezikli eli kesenler. yine toplumun seriatciler laikler diye bölünmüş olması.

kafası salim biri tokat gibi bakinizlarla daha çok şey yazar, ama benim kafam dağınık ilk aklıma gelenler bunlar.

çok 90lar istiyorsanız açıp müziğini dinleyin, leblebi alıp tozunu çıkarıp şeker katıp yiyin.

edit: he 80 darbesi, 82 anayasası. aferin süper hata bulmuşsun. adresini ver madalyan gelsin. caps de almış yiğidim, helal.. kafam dağınık demişim zaten orijinal entryde, belli ki dalgınlık. insan gibi hatirlatsa olmaz, illa şov yapacak ki ponçik egosu huzur bulsun, şirin şey :)
  • ahlaken dönsek bile yeter.