şükela:  tümü | bugün
  • iyi parti olarak, yurt dışına kaçırılan beyinlerin, tekrar geri dönüşünü sağlamak üzere başlattığımız çalışmanın sonucunda, gurbetteki kardeşlerimizde oluşturmak istediğimiz duygu.

8 temmuz 2018 akşamında tüm dünyada hissedilmesi dileği ile..

yıllar önce türkiye'den siktir olup gitmek başlığında bir entry yazmıştım. biz ortamı düzelttikten sonra gelecek misiniz diye. i need a dollar mahlaslı arkadaş da mesaj atmıştı:
    ":d düzeltince yaz kanka mutlaka :dd" diye. öncelikli hedefim bu arkadaşa mesaj atmak olacak*

iyi parti saflarına geçmeden önce de kendimce bir fayda sağlamaya çalışıyordum da etkisi tartışılır tabi. tarihe dikkat, 2016'nın kasım ayları. o zamanki gündemi tahmin edersiniz;

biz iyiler hep buradaydık arkadaşlar. size çokuz diye bahsediyordum ya hani? bu seçimde kaç kişi olduğumuzu da göreceksiniz inşallah.

#iyileştiriyoruz
    #türkiyeyiiyileştiriyoruz

edit: başımızın üstünde yeriniz var güzel kardeşlerim. özledik..
  • atamın da dediği gibi:

"türk milletinin karakteri yüksektir."

gençler olarak biz de istiyoruz ülkemizde yaşayalım, ülkemiz için üretelim, geliştirelim, bu enkazı beraber kaldıralım.

sonra bir yerden o'nun sesi geliyor. yine başlıyor bağırmaya çağırmaya. tüm dünya ile bağlantılar kopmuş, yurt dışında insanlar bizi arap çöllerindeki bedevilerle aynı kefeye koymaya başlamış. liyakat kalmamış, üretim kalmamış, adalet kalmamış.

sokağa çıksan istanbul'da eğlenebileceğin 4-5 semt var, oturup rahatça kitap okuyabileceğin. bunların dışında bırak eğlenmek, kız arkadaşınla el ele yürümekten çekiniyorsun.

ülkede başına bir iş gelse, önce polis seni tipine göre yargılıyor, diyor bizden değil bu, uğraş ki biri seni korusun. hastaneye gidersin, ramazan günü içki içmişsin, sedye yok. ha hoş, içmesen de 80 milyon köpekten birisin o hasta psikolojisi bilmeyen hemşire, doktorların elinde. adamın elinde ölecek olsan mesaisi bittiğinde diker yarayı, ameliyata yarın çay sigaramdan sonra devam edeceğim der.

araba beğeniyorsun, açıp interneti bakıyorsun, eli yüzü düzgün en makul araba olmuş 90.000 tl. 35 yaşına geldiğinde alırsın belki 2. elini. onun da benzinin koyabilir misin ayrı konu. sonra bir bakıyorsun 20 yaşında türbanlı bir kızın altında range rover, her halinden vasıfsızlık akan sakallı bedevilerin altında mercedes amg. hem de çifter çifter.

ben bu hırtların kesesini doldurmak için mi bu ülkeye vergi ödüyorum? vasıfsız oğlu vasıfsızlar gemi filoları kursunlar diye mi canımı dişime takıp çalışıyorum? gençliğimi siyasal islam belası altında heba etmek için mi yetiştirdim kendimi?

iyi üniversiteleri bitiren 10 gencin 9'unun ilk hedefi yurt dışına kaçmak. 4 tanesi başarıyor, 5 tanesi eline geçen ilk fırsatta kaçıyor. 1 tanesi de annesi babası yandaş olan halinden memnun kesmin çocukları. hoş, artık yandaşlar bile farkında ülkenin boku yediğinin, çocuklarını herkesten çok onlar kaçırmaya çalışıyor ülkeden.
  • ülkemizi güzelleştirmek adına gerekenleri gözlemlemek için yurt dışına çıktık.
    bu ülkeyi tabii ki çara çakala bırakacak değiliz.
    güçlenerek geri döneceğiz.
  • civic virtue gudecek maddi refaha erisip tekrar bunu ulkemize vermek icin geri donecegiz. iyi parti bunyesinde donersek ne mutlu bize
  • desteklerim, ama ne kadar etkili olur acaba
  • isviçreliyim. türkiye'ye tatile geldim ve ülkemi özledim. bir an önce isviçre'ye dönmek istiyorum.

şaka lan şaka. yedi göbek anadoluluyum ve bu ülkeyi arap sevici orospu çocuklarına bırakmaya niyetim yok.