• cevabı, erdoğan hangi yaş aralığında ise o yaş aralığındakiler olan sual.
  • gencini yaşlısını bilmem ama adalet ve vicdan duygusu olan insanlar yönetsin isterdim.
  • 50 yaş üstü anayöneticiler etrafında 35-45 arası dinamik, iş bilen adamlar. böylece son karar mercii daha oturaklı olurken,altta biraz daha dinamik bir ortam olur. bu konuda bana göre ali babacan- tayyip erdoğan tipi veya binali yıldırım ve altındaki ekibin ulaştırma bakanlığındaki performansı iyiydi.
  • liseye giden kardeşimin münazara konusu olmakla beraber hakkında bilgi sahibi de olmak istediğim hede.

kutsal bilgi kaynağı eksisözlüğümüzün nimetlerinden faydalanabilmek adına yazar arkadaşlarımdan az çok demeden işe yarayacak bilgilerini paylaşmalarını isterim. (bkz: münazara)
  • gençlerin yönetmesi ama yaşlı ve tecrübelilerin onlara danışmanlık etmesinin mantıklı olacağı görüşündeyim. gençler yapıları gereği(tabii ki burda sokaktaki boş beleş gençlerden söz etmiyorum, eğitimini almış, dünya görüşü olan, politika bilen, ekonomiden geri kalmayan , yenilikleri çok iyi takip edebilen dil bilen vs. ). ama bu atak, kanı kaynayan , idealist gençlere de tecrübesiyle , devlet işleyişi, nizam gelenek bilen büyük insanların destek vermeleri gerekir.
    şu ana kadar hep yaşlıların yönetiminde ne olduğunu gördüğümüze göre bence artık gençleri denemek ve görmek için uygun bi zaman. zaten batıyoruz her şey b*ka sarıyor. bi de öbür türlüsünü deneriz.
  • tecrübe olarak yaşlıların önde olduğu bir gerçek fakat;

bilgelik yaşla oluşan bir şey değildir.

bedensel hazlar köpeğe hallenen yaşlıları görüyoruz ya da dubaide otelde kalp krizinden ölenler ;)

güzel bir kadından etkilenmeyi geçiyorum toplu taşımada kadınlara yer veren yaşlı amca dolu etraf oran %90

şan şöhret arzusu ile ilgili verilebilecek en güzel örnek devlet bahçeli

karizma kaygısı malum kişi

kontrollü öfke malum kişi

kontrollü gurur malum kişi ve devlet bahçeli örnekleri ile savuşturulabilir.

sonuç olarak yaşlıları sahneden alalım.
  • pantolon bedeni gibi 38-42 diyen olmuş.

(bkz: yüzde veren adamlar)
  • stratejiler oluşturma ve genel koordinasyon nispeten yaşlılar, operasyonel görevler gençler tarafından yapılmalıdır.
  • yaşlılar değişime karşı oluyorlar olmaz
    gençler ise sabırsız ve stratejik düşünme yetenekleri yeterince gelişmemiş oluyor
    orta yaşlılar bu iş için en uygunu
  • (bkz: vicdanlılar)

yaşı önemli değil, vicdanlı olması kafi...
hesabın var mı? giriş yap