şükela:  tümü | bugün
  • ali babacan’ın olası başkanlığı durumunda gerçekleşebilecek olay.
    hayali bile insanın yüzünü tebessüm ettiriyor:)
    çüşş bi dk sakin olun ali babacın’ın seçilmesi hayalini demiyorum, odtü mezunu birinin yönetmesi hayalini diyorum. boğaziçi de olur aynen.
  • ail babacan'dan başka odtü'li yok mu koca ülkede.
    ila o mu olacak
  • boğaziçinde hocalık yapan çiller yönettiğinde neler olduğunu gördük.
    bu yüzden her okuldan defolu mal çıkabileceğini unutmamak gerekir.

ayrıca merak ediyorum ekşide bir entry kaç paraya gidiyor?
  • zaten şu amına kodumun ülkesinde işleri uzmanı yerine hep alakasız kişilere yaptırdığınız için bu durumdayız aq. ülkede yüzlerce iibf ve hukuk fakültesi var, bunların milyonlarca mezunu var ama ne hikmetse idari kadrolarda sayıları o kadar az ki ülkenin yarısını ilkokul mezunu, geri kalanını da alakasız meslek gruplarından insanlar yönetiyor.
  • ülkeyi yönetenin odtü mezunu olması şart değil. zeki, insani yönü kuvvetli, dürüst, ileri görüşlü, cesur ve namuslu olması yeterlidir.

namus kelimesi bu cümlede din ahlakından bağımsız, etik değerler bağlamında anlaşılmalıdır.
  • oo teknokrasi, ama bizim ülkede sökmez.
  • odtü olmadı itü oldu. o da olumlu.
    (bkz: selçuk bayraktar)
  • davutoğlu'nun boğaziçi üniversitesi'nde siyaset bilimi ve uluslararası ilişkiler bölümü ile ekonomi bölümünü beraber okuyup, sonrasında da akademik kariyer yaptığını düşünürsek zamanında teorik olarak epey donanımlı biri devletin başına zaten geçti. üstelik öncesinde dış işleri bakanı olarak da görev aldı.
    peki sonuç ne oldu?
    anlaşılan o ki cv'de yazılan ile gerçekte uygulanabilen eylemler arasında önemli farklar var.
  • böyle yazmayın şimdi,gider odtü'den de diploma alır allah korusun.