şükela:  tümü | bugün
 • amin maalouf'un doğu'dan uzakta romanını okumalarını tavsiye ettiğim mülteci adayları platformu. gitmek çoğu zaman en kolayı, dönmek ise tam bir korkaklık.

  (bkz: #38149240)

  edit: imla

  yanlış anlaşılmalara karşı savaşan akyuvar büdüt: kimseyi korkaklıkla suçladığım yok, hatta benim de başıma gelen bir duygudur kendisi, ki, bu duygunun ateşlediği bir durumla ilgili bir romanın da altyapı çalışmasına başlamışımdır.

  (bkz: #32766689)
 • hiç kimsenin gücünün yetmeyeceği aşikar olan bi ülkenin gidişatından dolayı kurulması gereken bi platform. ben de artık nasıl bi gelecek bekliyor kaygısı ve o çok istediğim kız çocuğunun bu ülkede doğup mutsuz bi hayat yaşayacağı düşüncesiyle yeniden gitmek istiyorum. yeniden dediysem 2 senedir uğraşıyodum amerika, malta, ispanya... olmadı ben de evlendim ama hala gidesim var kocamı da alıp...
 • son 6 ay içerisinde ciddi ciddi düşünmüş ve hatta kararımı vermiş bulunmaktayım. öncelikle okul bakıyorum yurtdışında gönül istiyor ki avustralya ama maddi yönler çok zorluyor güzel birikiminiz olması gerekiyor. malta tercihlerim arasında ancak eğitim seviyesi türkiye'den ne kadar iyi onu henüz araştırıyorum.. ama ana dil ingilizce ve hayat biraz ucuz öğrenci bütçesine uygun gibi görünüyor araştırmalarım doğrultusunda.

  hadi okulu bi şekilde hallettik. gittik ancak dil sorunu varsa biraz sıkıntı olabilir mutlaka bir gelir kaynağı elde etmeniz gerek çalışma izniniz olmadığı için mesleğinizden çok uzakta bir iş yapabilirseniz ne mutlu. şuan bu konu üzerine araştırmalar yapıyorum.

  unutmadan bu arada konu ile ilgili olarak hafta sonu yani 9-10 kasım'da taksim'de yurtdışı eğitim kurumlar fuarı var. fuar ücretsiz oradan da bilgi edinilebilir.
 • fitilini ateslemis olma ihtimalimden suphelendigim olgu.

  turkcem'den daha iyi ingilizcem var. kimsem yok ve yol gosterip destek vermek isteyenler yesillendirebilir.

  zoge: lan gitmek istiyoruz sizinle mucadele edip is cikartmak yerine. alkislamaniz lazim isinizi kolaylastirmaya calistigim icin. ciddi salak bu yobazlar yahu.
 • yıllardır desteklediğim şey. kaçalım gidelim, yesinler birbirlerini lan.
  bi tek çocuklarına üzülüyorum, ve kimsesiz çocuklara. aklı düzgün çalışanların hepsi giderse bu aklı fikri donumuzda sapık yöneticilerin ve pedofil pisliklerin insafına kalacak sabiler.
 • (bkz: #34049842)
 • destek beklediğim platform. burada 3 kuruşla rezil olacağıma gider orada rezil olurum. kafam rahat olur abi kafam.
 • 90'larda yaşanan faili meçhul diye bık bık edenlerin desteklediği tavırmış. sanki 90'lardaki faili meçhullerin mağduru atatürkçü,devrimci yazarlar değil de başkaları. laa hizbullah gibi örgütlerinin domuz bağı mezarları çıkmıştı. cihat uğruna işledikleri cinayetleri vardı bunların.

  ayrıca, benim de desteklemediğim bir uygulama.bu daha başlangıç.