• eski cektigi filmler zevkle seyredilen (belki baskasi da cekse farketmeyecekti), ancak yeni cektigi film ya da dizilerde kalitesiz is cikaran yonetmen. arada bir artist fotograflari, film sozlesmeleri, memolari gibi yesilcam efemeralarindan olusan sergiler acar. sicakkanli degildir, ancak kamera gorurse gulumser ve konusur. 4-5 tane kitap yazmistir, yesilcam'a ilgi duyanlarin okumasinda fayda var, ancak teknik seylere fazla girmeden starlari anlatir genelde, bir de "saygi" kelimesini cok sık kullanır, oyle ki neriman koksal icin "her aksam saygıyla rakisini icerdi mutlaka" gibi cumleler de kurmustur.
  • turk sinemasinin en zamaninda en cok calismis yonetmenlerinden. akarken doldurayim mantigi ile onune gelen senaryoyu cekmi$ kendisi
  • çığlık çığlığa bir sevda isimli filmini çekmek için borca giren, ancak sonrasında borcunu ödemede sıkıntı yaşadığı için mide kanaması geçirip bir kaç saat önce hastaneye kaldırılan yönetmen.

medyatava.com sitesinde yazdığına göre, geçtiğimiz günlerde tv8'de katıldığı bir programda borcuyla ilgili aynen şöyle konuşmuş:
    "zeki müren'in son dokuz gününü anlatan bir film çektim. ediz hun oynadı... film yurt dışında festivallere katıldı, ödüller aldı. ama türkiye'de vizyona sokamadım filmi. hiçbir salon filmimi almadı. bankalarla icralık oldum falan. neyse, o borç benim boynumun borcu. onu ödeyeceğim ama bankalar bana biraz zaman tanısın yeter. kredi alarak film çektim. hala kredinin taksitlerini ödüyorum. icra durumları da var. zaman zaman krediyi ödüyorum zaman zaman ödeyemiyorum. o yüzden ben de o filmi bir işletmeye 20 bin liraya sattım. bankaya borcumu ödeyebilmek için filmi sattım. kimseden yardım istemiyorum. borcumla gurur duyuyorum, yeter ki bankalar bana birkaç ay versinler."
  • 1934 doğumlu sinema adamı. aramızdan ayrılmış bazı yeşilçam emektarlarının son görüntülerini söyleşilerinde izleyiciyle paylaşır.

cahide sonku, aliye rona, adile naşit, vahi öz ve vasfi rıza zobu bu sanatçılardan bazılarıdır.
  • yerli erotik filmler cekmi$ bir yonetmendir kendisi
  • piyano çalar. bir palyaçoya dair hüzünlü bir şarkısı vardır ki her söyleyişinde ağlar.
  • maalesef o da artık yok.

https://youtu.be/ngcurbhf2ss?t=5m32s
  • bir aralar trt'deki pazar 8x isimli programda bir bolumu var idi. unlulerle yener susoy tarzi muhabbet ederdi. gulumseyen kibar bir adamdi.
hesabın var mı? giriş yap