• tıpkı eşi gibi, zamanında uludağ üniversitesi'ne bağlı olan balıkesir üniversitesi necatibey eğitim fakültesi mezunu olan emekli öğretmen.
  • zarif, güleryüzlü bir cumhuriyet kadını.
    maarem hocamın eşi, yeni first lady'miz.
  • çok sempatik bir kadın.
  • kısa zamanda first lady olarak görmek istediğimiz, muharrem ince'nin eşi hanımefendi.

türkiye'yi temsilen cumhurbaşkanı eşi olarak emine hanımla ülkü hanımı karşılaştırmaya çalışıyorum, yapamıyorum. kıyaslanabilecek bir şey değil bu. beyin hata veriyor.

aynı durumu bu hanımların eşlerini karşılaştırınca da yaşıyorum aslında.
  • 9 temmuz 2018 sabahından itibaren yeni first lady'miz.

edit:bu böyle yarım kalmayacak...
  • askerlikte hanımefendi diye geçer.
  • kendisi hiçbir zaman ''eşimin çapkınlığı beni ilgilendirir'' dememiştir. ifadenin aslı şöyledir:

“muharrem’e diyorum ki; ‘senin yanındayım, benim elimi tut, basın toplantısı yapalım.’ o benim eşim. kendi iç meselemiz. aramızda çözeriz. bu tür olaylar beni ilgilendirir. oğlumu bile ilgilendirmez. bülent arınç’ı hiç ilgilendirmez. arınç’ın evimizde ne işi var. herkes kendi ayıplarına baksın”

bu ifadeyi almışlar ve ''eşimin çapkınlığı beni ilgilendirir'' diye başlık koymuşlar rezil haber siteleri. sanki kadın bir çapkınlık olduğunu kabul etmiş de bunun üzerine bir ifade vermiş gibi aktarılmış röportaj. halbuki kadın "bu tür olaylar beni ilgilendirir." derken genel anlamda evlilikleriyle ilgili iddialardan bahsetmiş.

ayrıca muharrem ince ile ilgili taciz iddiaları çok büyük bir ihtimalle iftiradır ve bu işin içinde fetöcü savcı ferhat sarıkaya vardır. detayları bir yazar arkadaş çok guzel anlatmıştır şu entryde.
  • daha çok fotoğrafı çekilmeden bir an önce mevcut saç renginden kurtulmasını tavsiye ettiğim hanımefendi. düşmanlık için yazmıyorum. tersine oyum muharrem ince'ye olacak.

nedenlerine gelince,

-eski fotoğraflarına baktım, koyu renk saç çok daha fazla yakışıyormuş. asla ve asla kuaförünün, arkadaşlarının dolduruşuna gelmemesini öneririm. onlara kalsa herkesi sarıya boyarlar. dibi gelmiş türk sarışını tarzı hiç de şık bir görüntü değil.

-çok fazla göz önünde olacağından makyajsız fotoğrafları da çekilecek. sarı saç, özellikle de boya olanı mutlaka düzgün bir makyaj ister. yoksa solgun ve yaşlı görünürsünüz.

-sarı saç uygularken açıcı kullanıldığı için saçlar son derece sağlıksız, bakımsız, saman gibi görünür.

-orjinal saç renginiz sarı değilse, özellikle de olgun yaşta olanları, koyu renk çok daha kaliteli ve akıllı gösteriyor. ileride cumhurbaşkanı eşi olarak uluslararası platformlarda yer aldığında çok daha ciddiye alınır bir görüntüsü olacaktır.
  • cumhurbaşkanı adayı olan eşinin oy istediği insanlardan birinin, tesettürlü bir bayanın elini sıkmayan (potansiyel) first lady.

işin ilginç yanı, ülkü hanımın pas geçtiği, yok saydığı vatandaşımız hakkında sözlükte tam tersi başlıklar açıldı. türlü hakaretler, aşağılamalar.

ama bak asıl olay ne çıktı? muharrem ince inşallah bundan sonraki seçimlerde eşine siyasi nezaketi öğretir.

not: muharrem beyin yanındaki pembe kıyafetli kadının eşi olduğunu düşünüyorum. yanlışım varsa düzeltin.
  • eşinin kendisiyle evli iken başka kadınlara attığı abuk subuk mesajları, yaptığı çapkınlıkları ''eşimin çapkınlığı beni ilgilendirir'' diyerek sineye çeken, ''erkeğimdir, yiğidimdir, sever de aldatır da'' mentalitesine sahip çağdaş, seküler, zarif ve hanımefendi bir cumhuriyet kadını.

kendisiyle şu anki first lady'miz emine hanımı mukayese etmeye çalışıyorum, fakat olmuyor. first lady olamaması ne yazık.
hesabın var mı? giriş yap