şükela:  tümü | bugün
 • hali hazırda ülkü ocakları başkanı olan ve mhp mersin milletvekili 1.sıra adayı olan olcay kılavuz adlı vatanperver insanın gerçekleştirmiş olduğu idda edilen hede.

  hayatı boyunca cv kariyer derdi olmamış, henüz bir işte çalışma fırsatı olmamış 33 yaşında yeni mezun üniversitelinin gerçekleştirmiş olduğu idda edilen eylem.

  bedelli askerliğe karşı değilim yarın çıksın bugün bitsin hatta ücretsiz olsun, tıpkı cumhurbaşkanının evlatları gibi herkesin askerlik yapmama, bedelli yapma hakları olsun ama milletin evlatlarını afrine oraya buraya gönderip, üzerinden prim yapmaya çalışan tiplerin bedelli yapmasına karşıyım.

  bir de liyakat diye bir şeyin türkiye'de oturmamasına, hayatı boyunca bir işte çalışmamış ter dökmemiş birşey üretmemiş insanların milletvekili olmasına karşıyım.

  bu seçimde vicdanlı insanlar öyle bir ders verecek ki bu arkadaşlara onlarda kıyak emekli olamadan çalışmak zorunda kalacaklar.

  edit: sayin vekilim + kiyak emeklim
 • ulan bedelli yapanların yarısı ya ülkücü yada dinci idi
 • üzerine çok düşünülecek bir cümle, "milliyetçilik aristokrat/yönetici,zengin kesimin, asker ihtiyacını fakirlerden para yerine bedavaya karşılamak için uydurduğu bir kavramdı"

  edit: meslek icabı okuduğum bir metinde geçmişti, metinin aslı aşağıda.

  of all the political ideologies of the early nineteenth century, nationalism is the most difficult to grasp. ıts premises are elusive. what, exactly, counted as a nation? who demanded a nation, and what did their demand mean? ın the early nineteenth century, nationalism was usually aligned with liberalism. as the century progressed, however it became increasingly clear that nationalism could be defined to fit any doctrine. nor did aristocrats need to convince the clan leaders to fight, kill and gain land for them in return for money.

  oldu olacak çevirisini de yapayım;
  19. y.y.'ın başlarındaki tüm siyasi ideolojiler içerisinde, kavranması en güç olanı milliyetçiliktir. temelleri muğlaktır. tam olarak ne bir "millet" olarak görülmüştür? kim bir "millet" talebinde bulunmuş ve bu talepleri ne anlama gelmiştir? 19.y.y.'ın başlarında, milliyetçilik genellikle liberalizm ile aynı çizgide konumlandırılırdı. yüzyıl ilerledikçe ise, giderek artan da bir şekilde milliyetçiliğin her türlü doktrine uyacak şekilde tanımlanabileceği ortaya çıktı. ne de artık aristokratların, para karşılığında klan liderlerini savaşmaya, öldürmeye veya toprak kazanmaya ikna etmeye ihtiyacı vardı.
 • bir elması kemirilmiştir.kalan elmalarla hamasete devam eder.

  milliyetçilik hastalığının semptomudur.
 • eminim bankaya askerlik parasını yatırmaya giderken ocağın önünden davul zurna ile uğurlanmıştır.
 • vatani görevini yapmamış adam, çıkıp meydanlarda vatan diyecek şimdi. enteresan
 • "murat şehitliğini ziyaret ederek türk vatanı uğrunu canlarını veren şehitleri rahmet ve dua ile yad ettik. rabbim bizleri, şehitlerimize layık eylesin" diyen kişinin türk vatanı için kendi payına düşen bedeli parayla ödemesi hadisesidir!!!

  ahan da kaynak
 • (bkz: gerçek zaytung haberleri)

  gerçek olduğuna inanmıyorum ama gerçekse de yazık bile diyemiyorum lan.

  yaşar okuyan bi ara ağzının payını vermiş gerçi.