1. saatli maarif takviminin çok benzeri, onun kadar olmasa da en az 30 yıllık geçmişi olan takvim. önemli farkı, renkli olması ve her sayfada bi resim yahut fotoğraf olmasıdır. üstelik bu resimlerin üstünde bi de açıklama olur. mesela, eğer bi demet gül resmiyse, "kırmızı güller" yazar orda. diğer her unsur aynıdır. anneanne evlerinin vazgeçilmez aksesuarıdır.
  2. yemek tarifleri, bilmeceler, fıkralar, 30 yıl öncesinin esprilerini taşıyan karikatürler filan bulunan nostaljik bir takvimdir. mersin için, resiminin altında "akdeniz'in incisi" yazardı...
  3. tam adı "vasıflı ülkü takvimi" olan, günlük genel kültür ihtiyacınızı yeterince karşılayabilecek köklü bir takvimimizin alamet-i farikasıdır.
  4. her gun icin baska bi fotograf cıkar karsınıza... "buyuk sozler" bolumu vardır sol ustte... unlu isimlerden ogretici, can alıcı alıntılar yapılır... hemen altında "yavrunuza isim" die bir kose vardır ki 365 gun ıcın ayrı ayrı kız erkek isimleri sunulur... arka tarafta ise yaralı bilgiler, fıkralar, yemek tarifleri, fıkralar, bulmacalar bulunur. genellikle yaslı insanların vazgecilmezidir... iyidir, hostur...
  5. aşırı uçlarda olmayan, orta yolu tutturmuş renkli bir takvimdir.
    esprilerde ya da anlattıklarında zeka pırıltısı yoktur. zaten duvar takvimi dediğin huzur vermeye yarar. bu takvim de o işe yarar.
  6. almanya'nın başkentinin münih olduğunu iddia eden takvim.
    onun dışında tam oraya karışıktır. hz. muhammed'den de alıntı yapar nietzsche'den de.

ülkü takvimi hakkında bilgi verin