• bir-e-bir ayni olmasa da, baslangiclar icin (bkz: ziya gokalp) ayrica (bkz: ziya gokalp e gore kurtculugun esaslari).
  • dogu anadoluda sıkca gorulebilecek olan insan cesiti,
  • eğitimden yoksun olan insanların günlük çıkarlar peşinde koşmalarına güzel bir örnek teşkil eden durum.
    bir nevi; sorgulanmamışlığın zavallılığı, cahilliğin son noktası, kimliksizliğin son raddesi...
  • kıbrısa göçen kürtler'in bazıları ülkücüdür mesela. ada birleşirse sonradan göç edenlere yol gözükebileceği için ülkücü takılırlar.
  • buyuk birlik partilide olabilir aslında bu kurtler.o yuzden ulkucu zannedilmislerdir belkide.buyuk birlik partisi ulkucuden daha cok islamcıdır aslında.gecenlerde de diyarbakıra gitmislerdi.garip.
  • mhp'nin güneydoğu anadaolu bölgesi'ndeki bütün teşkilatlarının yöneticilerinin oluşturduğu grup.
  • bunlarin ileri gelenleri, bu etiket sayesinde, mhp-anap ve dsp koalisyonu doneminde, odullendirilmis olup, guneydeki cogu otel ve benzeri kar getiren yatirimin sahibi olmuslardir. denisik sey bunlar sevgili arhavililer.
  • bozkürtler üzerine yapılmış bir haber çalışması için:
    http://www.aksiyon.com.tr/…?id=24108&yorum_id=10297
  • durumları aşağıdaki fıkrayla özetlenebilecek gürüh.

-soğuk savaş sırasında her konuda çok iyi eğitilmiş (rus dili, kültürü vs) bir cia ajanı bilgi toplamak amacıyla moskovada bir bara girer. barmene mümkün olan en mükemmel rus aksanıyla "bir votka lütfen" der garson şaşırarak "bir amerikalıya göre çok iyi bir rusçan var" cevabını verir. ajanımız hayır der ben rusum inanmazsan sana çok eski bir rus halk şarkısı söyleyeyim der ve başlar şarkıyı söylemeye. barmenin şaşkınlığı daha da artmıştır. "hayatımda bu şarkıyı bu kadar iyi söyleyen bırak amerikalıyı, rus bile görmedim" der. ajanımız daha da hırslanır "hayır ben bir rusum, şimdi geleneksel bir rus dansı yapacağım ve sen inanacaksın" diyerek başlar dansetmeye. dansı bitirdikten sonra barmenimiz artık iyice dumurun zirvesinde "gerçekten bir amerikalıya göre çok iyi dansediyorsun" cevabını verir.
    artıık pes eden ajanımız "peki" der, "kabul ediyorum ben bir amerikalıyım, ama çok iyi rusça konuşuyorum, kimsenin bilmediği rusça şarkılar söylüyorum ve hiç bir rusun beceremeyeceği şekilde dans edebiliyorum. benim amerikalı olduğumu nerden anladın?"
    barmenimiz sakince "dostum, zenci rus olmaz" diyerek fıkrayı bitirir.
hesabın var mı? giriş yap