şükela:  tümü | bugün soru sor
 • 80 darbesi sonrası dava küskünü olan ülkücülerin yolsuz kalışları nedeniyle yasa dışı işlere başvurmasından doğan kavram. bir zamanlar baya bi meşhurdu ülkücü çete , ülkücü mafya gibi tabirler. halbuki ideolojiyle pek alakalı bi durum değildir. çete oluşumlarının özellikle 1990 - 1999 yılları arası yolsuzlukların üstünü örtmek için kullandıkları imajın diğer adıdır.
 • bugüne kadar böyle bir başlığın açılmamış olmasına şaşırmış olmakla birlikte, (hakkaten şaşırdım ben 8 sayfa entry beklerken kalbim kadar beyaz bir sayfa çıktı) olası akp-mhp koalisyonu sonrasında uzun yılların ardından yeniden duymaya başlayacağımız mafya.

  (bkz: alaattin çakıcı)
 • türkiye'de mafya demek zaten ülkücülük ve milliyetçilik demek olduğundan bu başlığın açılmaması normal. memlekette ülkücülerin yaptığı iyi bir bok mu var? nerede çakallık, nerede hayvanlık ülkücü orada.
 • olmayandır.
  alparslan türkeş demişti ki: "ülkücüden mafya, mafyadan ülkücü olmaz".
  ha ülkücü görünen mafya olur elbet ama ülkücü değildir o. ülkücü olsa yerinde duramazdın.
 • kürt mafyası denmiş. şunu kabul edelim mafya yapılanması içinde elbette kürtler vardır ama görünen o ki mafya içindeki rolleri, tetikçilikten, birilerinin adamı olmaktan öteye geçememiştir.

  alparslan türkeş öyle demişmiş. ee neyi değiştiriyor bu? ocak dışısın demiş. o kadar. demirel'in "bana sağcılar adam öldürüyor dedirtmezsiniz"in öbür şekli. laciverdi sadece.
 • (bkz: solcu mafya)
 • "ülkücü" denilince, toplumun ağırlıklı olarak yakıştırdığı insan tipini değil de, o güzel kelimeyi duyunca aklıma gelen güzel insanları hatırladığımdan olsa gerek, olmayan dediğimdir. yanlış anlaşılmasın burada ülkücü ya da ülkücülük adına ahkam kesmek adına konuşmuyorum. değil ülkücü, ülkücü aday adayı bile olamamış biriyim. yıllardır bildiğim ve gördüğüm şu ki, ne olmadıklarını anlatmaktan ne olduklarını anlatmaya fırsat bulamamış insanlardır ülkücüler. bir kasada toplansalar çürük olanları sağlamlardan fazla çıkar diyen birine cevaben, "aslında hepsi sağlamdır ama kasadakilerden çoğu ülkücü değildir" derdim. yazdıklarım başlığın alanı değil belki de. anlatmak istediğim, ülkücü mafya diye tanımlanan tiplerin ülkücü değil, ülkücülerden ve ülkücülükten geçinen müptezeller olduğudur.
 • yıllarca istanbulu siken kürt mafyasına karşı çok daha insaflı yeraltı grubu.