20 entry daha
  • ülkücülerin kadın haklarına çok saygılı olup dilinden kadını ötekileştiren cümleleri düşürmeyen rusya çiçeklerine delikanlılık hususunda baskın gelmesi durumu. herhangi bir ülkücü kadın sol haber ajansı fanatiği, ortalamanın altı bir rusya çiçeğinden daha delikanlıdır * ve delikanlı kelimesine seksist bir anlam yükleyenler bizatihi her lafı kadın çağrışımıyla yamuk yumuk yorumlayanlardır.

eline sopa verip ön safa saldığın kadına da vurulsa suç, vurulmasa adamı ayrımcı yapıyorsun. *
  • universite kampusu ya da ogrenci yurtlarinda suru halinde dolasip, tek basinayken yakaladiklari hedeflerini toplu olarak hacamat etmelerinden bellidir.
  • kelimelerden birindeki "d" harfi atılırsa katılabileceğim önerme. bu kadar da olumlu bir insanımdır.
  • daha delikanlılar mı? tartışılır (ben daha delikanlısını görmedim) ama zina konusunda fersah fersah öndeler dir.

(bkz: mhp'de kaset skandalı)
    (bkz: mhp'de altı kaset skandalı)
    (bkz: mhp'de üçüncü ve dördüncü kaset skandalı)

benim gibiler urfa çöllerinde, suriye sınırlarında askerlik yapıp gelirken, geldiğimde ne göreyim. etrafım bedelli için para biriktiren, arabasını satan ülkücülerle dolu amk :) bana ülkücülükten ve delikanlılıktan bahsetmeyin kalbinizi kırarım.

(bkz: mhp'nin bedelli askerlik için yasa teklifi vermesi)
    (bkz: bedelli askerlik yapan milliyetçi)
  • delikanlılık yargısına göre değişmesine rağmen şu an ki zaman için doğru olan önerme 68 tayfasında komunistlerin daha dişli delikanlılar olduğu açıktır
  • hikayedir. ben bunların membağına gidip posta koydum bir tanesi de gıkını çıkaramadı. osuruğu düğümlendi hıyarların. arkalarında, polis, okul güvenliği, jandarma vs. yoksa, ya da sayıca 2-3 kat civarında değilseler o delikanlılıktan eser göremezsiniz. he vardır aralarında cengaver adamlar, o da bize denk gelmedi demek. lisede ve üniversite de çoğu götünü ülkü ocağıyla filan sağlama almaya çalışan ödlek oğlanlardan oluşur. aralarında bir iki tane iyi kavga eden genç vardır. onların arkasından havlarlar. lise ve üniversite hayatımın bir kısmı bu adamların arasında geçti. karadenizliyim, mahallemizin ata sporudur ülkücülük. tüm bu tecrübelerime dayanarak söylüyorum. gördüğüm en kolpa tespitlerden biridir.

edit: kastedilen şey bu dövüş kavga durumları olduğu için bunları yazdım. işin içinde bir de çıkar gözetmeden hayatını ortaya koyma gibi kavramlar vardır ki ülkücüler, ben devlet için adam vurdum, devletin bana borcu var diyen adamlardır. mafyalık yapan adamlardır. 12 eylül'ü anlatan mahalledeki abilerden duymuşluğum var. biz çay içerken karakolda, aşağıda solculara işkence ederlerdi diye anlatırlardı. öyle delikanlılığı ebem de yapıyor gençler. neyse, bunu yazan da muhtemelen liseli bir ergen ülkücüdür. fazla ciddiye almış olduk. persil supra iyi akşamlar.
  • ya allah bismillah dediği için çok sevdikleri vatanı pazarlayanları alkışlamalarından ne kadar çok delikanlı oldukları bellidir. üniversite yıllarında top sakallı döven adam şu an sobasında kömür yakıyor ve sofrasından makarnayı eksik etmiyor. düşünün ne kadar delikanlı.

kısacası tanım verelim;
    (bkz: yav he he) ya da (bkz: ye hav hav)
  • polis ile kol kola girip insanlara saldırmak delikanlılıksa, delikanlıdır.

yeteri bilgisi olmadığı için karşıt görüşlü biriyle tartışamamak ve saldırmak delikanlılıksa, delikanlıdır.

kendisi içtiği halde içenlere, kendisi tutmadığı halde oruç tutmayanlara saldırmak delikanlılıksa, delikanlıdır.

okul yemekhanesinde doğrudan gelip en ön sıraya geçmek delikanlılıksa, delikanlıdır.
  • bu öyle bir delikanlılıktır ki kış aylarında 5-10 kişilik gruplar halinde top sakallı erkek dövüp, yazın top sakal bıraktırır adama.
17 entry daha
hesabın var mı? giriş yap