şükela:  tümü | bugün
 • ispanya'nın iskenderun'a attığı kimyasal bombaya verilen isim
 • seneler seneler once soylenmis 'turkiye avrupa nin coplugudur' sozunu bilincaltimdan alip tekrar yuze cikaran olaydir ulla nin batisi.
 • - batan geminin mallar bunlaae öhhöö öhhöö
  - abi bırak bu işi ölücen ?
  - bişey olma ööhhhöö öhhööö
  - delirmiş lan millet parasızlıktan
  - tezgahın önünü kapatma la ööhhhöö hööhh
 • iskenderunu bürokrasiye kurban edişimizin resmidir.
 • iki dakika boş bırakmaya gelmiyor ki kardeşim. (bkz: #3732140)
 • olasi kanser vakalarinin habercisi..
  dünyanin gittigi yolun bir baska basit temsili.. evinin önündeki kaldirimi süpür, temizle; cikan cöpleri caddeye at.. valla aferin.

  "hep birlikte batiyoruz iste" dedirten batik gemi.
  bela okuma sebebi..
 • türkiyede terörist eylem gibi öncelikli bir haber olmasını beklediğim ama hayalkırıklığına uğramama sebep olan gemi. deliyürek izleyenlerle alay eden zihniyetin de parantez içinde eleştirilmesi gerekmektedir aslında. bahsi geçen dizide türkiyeyi nükleer çöplüğe çevirmeye çalışan dış güçlerin yerli ortakları konu edilmektedir.
 • kendisi mavi deniz adlı bir acentanın türkiye'ye getirdiği gemi olup, bu firma yüzsüzlüğü ele alıp, "biz de bu işten çok zarar ettik" diye ağlamaktadır.
  ancak cehalet timsali yorumların aksine, bu geminin türkiye'deki varlığı greenpeace sayesinde ortaya çıkmıştır. 7 haziran 2000'de yaptıkları eylemde gemiye tırmanıp "ispanyol atıkları burada" yazılı kocaman bir pankart asmışlardır. aynı yılın aralık ayında da ispanya büyükelçiliği'ne kendilerini zincirleyip atıkların ispanya tarafından geri alınmasını talep etmişlerdir. geçen üç yıl boyunca da her iki ülkeyi de sıkıştırıp durmuş, atıkların bir an önce geri gönderilmesi için canla başla çalışmışlardır. öğrenmeye hevesi olanlar, yazışmalara, raporlara, eylem fotoğraflarına, videolarına, greenpeace ofisinden ulaşabilir. (212) 292 7619
  malum, bilmemek ayıp değil, öğrenmemek ayıptır. bir de bilmeyip de biliyormuş gibi yapmak vardır, ancak o başka entry'lerde aranabilir.
 • insanın içinden benzer her olaydan sonra geçen şeyler geçiyor.
  sorumlular gene sıyırıp kurtulacak. gene hiç bir şey değişmeyecek. iki sene sonra başka gemide batırırlar. hatta belki kimsenin haberi olmadan arada batırıp duruyorlardır atıklarını bizim ülkemizin güzel sularına.
  mavi ekran verdim bu haberi görür görmez.
  bu ülkenin bacon yedirilip domuz yağıyla yıkanası ebleh "yetkilileri" nerde bu işler olurken. insanı zorla sıçan adam moduna sokar bu dallamalar.
  (bkz: bu ne lan)
  (bkz: nası ya)