şükela:  tümü | bugün
  • daha çok kübital tünel sendromu adıyla bilinir. elin 4. ve 5. parmaklarında karıncalanma iğne batma hissi ile kendini gösterir.

parmaklara gelen ulnar sinir dirsek seviyesinde sıkışmıştır. cerrahi girişimle sıkışan sinir serbestleştirilir. hızla düzelme sağlanır.

karpal tünel sendromuna göre çok daha az görülen bir hastalıktır.
  • http://www.itf.istanbul.edu.tr/…sinir sıkışması.pdf

yaklaşık 3 gündür şahsımda görülen sinir bozucu rahatsızlık. gece yılan gibi kıpır kıpır olan şahsımı epey zorlamakta. sanırım bir doktora görünsem iyi olacak.
  • ameliyat olmama neden olan rahatsızlık. yaklaşık olarak 1 senedir, çok da üzerinde durmayıp tedaviyi ertelediğim için operasyondan kaçamadım. siz siz olun, serçe ve yüzük parmaklarınızda karıncalanma hissettiğiniz anda mutlaka muayene olun.
  • destekli dirseklik kullanımının şikayetleri kayda değer şekilde hafiflettiği hastalık. ayrıca dirsekliğin dirseği her bükme girişiminde kendini hissettirmesiyle, gün içinde dirseği farketmeden ne çok büktüğünü görüp şaşırıyor insan.
  • 5 gündür çektiğim kol ağrısı ve uyuşmuş el şikayetiyle gittiğim doktorun emg testi sonucu koyduğu tanı. neyseki başlangıç seviyesindeymiş. el bilek splinti ile bir süre bileği desteklemek ve dirsekleri masaya fazla koyup sinire baskı yapmamak gerekiyor.
    uzun süre bilgisayar kullanımı vs. işte bunlar hep tehlike.
    kısa sürede bileğimin eski haline dönmesini ve kolumdaki ağrının son bulmasını umuyorum.
  • bilgisayar başında bu kadar zaman geçirecek ne vardı, başka iş mi yoktu ulan dediğim ,2 yıl önce sol serçe ve yüzük parmağımda olan ve 20 günlük bir süre içinde geçen şimdi ise sağ serçe ve yüzük parmağımda meydana gelen lanet olası şey.umarım kısa sürede düzelir.
  • of ulan yine bir süper kahraman sendromuna yakalandım.

bence superman'de de bu sendromdan olması muhtemel, hani böyle sol kolu dirsekten kırıp karnına yakın tutarak sağ kolu ileri doğru yumruk yapıyor ve uçuyor ya; hah işte o esnada sol dirsekte bu sendromun oluşması çok olası. şahsen ben böyle yakalandığıma inanıyorum, yine bir yerde dünyayı kurtarmam gererkirken kendi sağlığımdan taviz vermiş oluyorum.

devlet süper kahramanlara bir şey yapsın. ahah şaka lan, gölge etmesin başka ihsan istemez. daha gidip gss prim borcu başlığında küfür edicem.

şaka maka sol el serçe parmak uyuşuk vaziyette, yüzük parmağı serçe parmağa nazaran daha az uyuşuk. sağ elde de karpal tünel sendromu var.

bilgisayarlı dünyayı komple bırakıp müteahhit olcam. onda da telefonla konuşmaktan ve araç kullanırken sol kolu kapının üzerine yaslamaktan olabilir bu sendrom. lan resmen kaçış yok ya.
  • özellikle akıllı telefonların elden düşürülmemesi, dirseğin sürekli bükülü pozisyonda kalmasıyla son yıllarda görülme sıklığında ciddi artış olan rahatsızlık.