şükela:  tümü | bugün
  • turkiye'de iyi bir ultra maraton kosucusu olan aykut celikbas'ın yazdigi kitabin adidir. son yillarda kosu kulturunun az da olsa kipirdanmasiyla, turkce kaynak ve bilgi eksikliginin cok buyuk bir sorun oldugunu goren yazar, bu kitabi yazarak, cok faydali bir eser ortaya cikarmistir.
    ıster cok iyi ya da yeni baslayan bir kosucu olun, bi kitap size cok yardimci olacaktir.
    kitabin arka yuzunu aktariyorum.
    "ınsan bedeninin fiziksel ve zihinsel dayaniklilik limitlerini zorlayan uzun mesafe kosu yarislarinda hata payi cok dusuk. yuzlerce kilometreye ulasan bu yarislari saglikli sekilde tamamlamak icin dogru bilgiye dayanan hazirlik, planlama ve uygulama yontemlerini bilmek buyuk onem tasiyor.
    ülkemizin en deneyimli uzun mesafe kosucularindan salamon turkiye takim kosucusu aykut celikbas'in bircok zorlu yarista edindigi deneyimlerden yola cikarak kaleme aldigi ultra kitap, bir ultramaratona hazirlanmak icin a'dan z'ye tum bilgileri bir araya topluyor.
    her seviyeden uzun mesafe kosucusunun ilgi ve keyifle okuyacagi bir kilavuz olmayi hedefleyen bu kitapta, ultramaraton kosmak icin gerekli fiziksel ve zihinsel antrenman tekniklerinden dogru malzeme secimine, cevre sartlarindan yaristaki problemlere kadar tum sorulariniza cevap bulabileceksiniz."
    kosuya sevdaliysaniz kesinlikle tavsiye ediyorum.
  • spartathlon koşan ilk türk olan, 33 yaşında koşmaya karar verip muazzam uzun mesafeli yarışlarda koşan, asıl işi analistlik olan ve şu anda ultramaraton deyince tr'deki en önemli insanlardan olan aykut çelikbaş'ın ilham veren kitabı.

beni şaşırtan ise kitabın gayet okunaklı, su gibi akıcı olması ve sıkıcı gelmemesi. belki kişisel deneyimlerin hikayeleştirilmesinden kaynaklanıyor olabilir.

bahse konu yarışla ilgili aykut çelikbaş'ın yarış raporu:

http://www.aykutcelikbas.com/…athlon2015report.html