şükela:  tümü | bugün
  • fazla ekşın bii çizgifilmdi ciiuuuv ciiuuv seslerinden beynim zonklamıştı. hatırladığım kadarıyla eleman göğsündeki yıldızı kaskındaki bi yere yerleştiriyordu ultra olabilmek için.
  • nora isimli bi kız vardı bu çizgi filmde ve ölmüştü (ulan çizgi filmde çocuk ölürmü lan şerefsizler) aşkımı kaybetmiştim, çok acıydı çok...
    (bkz: cocukken yapilan abukluklar)
  • aslen 1960'larda japonya'da yayımlanmış olan tokusatsu dizisidir. genellikle power rangers'larla karıştırılır ki bu ikisini birbirine karıştırmayan kişinin karizması yüksektir.

ankara tunalı dolaylarında pasajları gezerken bir butik dükkanında elbiselerin arasında küçücük bir köşede karışık birkaç tane figürün sergilendiğini görmüştüm. dükkan sahibi hanım ablanın kendi kolleksiyonum demesiyle çok güzel bir hayranlık beslemiştim zaten kendisine ki fügürlerden ultraman hakkında "bunu power rangers sanıyorlar" diye konuşmaya başlamasıyla benim daha da hayran olmamı sağlamıştır kendisine.
  • ultraman x ismiyle geri donmustur gecen sali gunu. crunchyroll simulcast anlasmasina varmis, japonya'da pisti bize dustu.

hakkinda cesitli bilgiler icin: http://ultra.wikia.com/wiki/ultraman_x_(series)
  • superman'in earth 3 versiyonu ve onun tam tersi olarak çok kötü bir karakterdir. gücünü kriptonitten alır ve güneş ışığından zarar görür. superwoman ile ilişki yaşamıştır.
  • netflix'te ilk sezonunu izledigim anime. ılk baslarda begenmesem de baska bi yerlere evrildi. ekleme yapayim, oo sahane de degil acikcasi. ama izledim ve pisman olmadim iste. basit kacan sey coktu icinde. roller, derinlik falan filan.
  • netflixte yeni versiyonu yayınlanan 23'er dakikalık 13 bölüme sahip anime. ilk sezon karakterlerin tanıtımı ve shinjiro'nun gelişimi olmuş, ikinci sezondan itibaren daha iyi performans bekliyorum.
  • ciyuv ciyuv silah atışları haricinde güzel bir anime.