şükela:  tümü | bugün
  • ses dalgalarıyla yağ hücrelerinin parçalanıp yakılabilir hale getirilmesi prensibiyle çalışan bölgesel zayıflama yöntemi, liposuctionın tahtına aday olduğu, ağrısız ameliyatsız yağları yok ettiği söyleniyor kanada ve avusturalya çevrelerinde. ama pahalı bir uygulama tabi, avrupada 500 eurolarda seyrederken ülkemizde seansını 200 liraya yapan yerler var, ve tabi ki bir seans kesin çözüm için kesinlikle yeterli değil:)
  • "odaklanmış darbeli ultrason" adı da verilen böbrek taşı kırar gibi yağ parçalayan yöntem. doğru uygulandığında başarılı olmaması için hiçbir sebep yok. tabi ki etkisi oranında da maliyetlidir kendileri.
  • uzun süre araştırdıktan sonra denemeye karar verdiğim ve tecrübelerimi paylaşmak istediğim uygulama. işlem liposuction'dan önceki son çıkış olarak görülüyor. tecrübelerime dayanarak çok etkili olduğunu söyleyebilirim. pahalı bir işlem, 3 farklı yerden fiyat aldım. 3 seanstan oluşan paket; etiler esteworld'de 4500 tl, nişantaşı daisypoliklinik'te 2750 tl, nişantaşı'nda adını hatırlamadığım (sushico'nun binasında) bulunan bir estetik cerrahın yerinde ise 2500 tl'ye idi. daisy poliklinik'te 3 seans ultrashape'e ek olarak 3 seans da saten germe işlemi (sarkmayı engellemek için) uygulandığı için daisy'yi tercih ettim. bir hafta ultrashape, 1 hafta da saten germe uygulanacak şekilde 6 hafta seanslara gittim. seanslar süresince bir diyete uyulması isteniyor ancak ben pek uyduğumu söyleyemem. buna rağmen olumlu etki gördüm. ilk seansın etkisini 4 hafta sonra gördüğünüz söyleniyor. son seansımı geçen hafta aldım. 3 hafta sonra ultrashape'in etkisini tamamen görmüş olacağım. öncesi / sonrası ölçülerimi de son ölçülerim alındıktan sonra paylaşacağım.