şükela:  tümü | bugün
  • eşinin ikinci kez gebe olduğunu bebek ayakkabısı içine konmuş ultrason fotosu ile öğrenen babanın sevimli videosudur.

https://www.facebook.com/…zsyrlvqov2klh02iiegcll8d8

zaten küçük bir dünya tatlısı bebişleri olan çiftin sürpriz ile gelecek ikinci bebeklerini annesi ufak bir şaka ile babasına bildiriyor.

önce jetonun düşmemesi ve ardından gülerken bir anda gerçeği anlayıp yüzünün aldığı hal ve akabinde verdiği çok sevimli tepki izlemeye değer.

annenin "nanayı yedik" demesinden anlıyoruz ki hiç akıllarında yoktu bu bebek.

insanlarımızda bir bebek varken, anne emzirirken nasılsa adet görmüyorum diye gebe kalınmaz gibisinden bir ön yargı mevcut. oysa işin aslı bambaşka.

ben de bir hekimim ve böyle müjdeleri bol bol veriyorum. geçtiğimiz aylarda 7 aylık gebe olmasına rağmen farkında olmayan, karnı şiştiği için doktora gelen bir hasta muayene etmiştim. 7.5 ay önce dünyaya gelmiş bir bebeği vardı ve karnında da 7 aylık bebeğinin farkında değildi anne. "gebesin" deyince inanmadı. hadi canım şaka dedi. genelde güleryüzlü bir insan olduğumdan uzun süre gerçekten karnında 7 aylık bir bebek olduğuna ikna edemedim, şaka yaptığımı sandı. inanmadı. ekranda gösterip kalp atışlarını dinletince ancak ikna oldu. "nasıl farketmezsin" dedim. "gazdır sandım" dedi.

"ama ben emziriyoruum nasıl bebeğim oluuur" diye şaşırdı. o anki yaşadığı duygular arasında mutluluk, şaşkınlık, üzüntü, korku, telaş, panik, merak, her şeyi görebilirdiniz yüzünde. bu da mesleğimizin güzel anlarından biri.

hasta 1 ay sonra kontrole geldiğinde "eşin ne dedi o nasıl tepki gösterdi" dedim. "amaan onun umurunda mı "hee iyi iyi" dedi gitti" dedi. o da işin trajikomik kısmı..

dipnot : videoda görünen kişileri tanımıyorum. facebookta herkese açık yüzlerce kez paylaşılan bir grupta gördüm. video sahipleri eğer talep ederlerse en azından buradan silebilirim.
  • sevinçlerimiz bile instasevinç, müjdelerimiz bile instamüjde, özel hayatlarımız atletlerimiz bile instaatlet, bebek beklememiz bile instababyshow, git kocana sarıl öp koklaş sevincini onun gözlerinin içine bakıp kutla, yok arkadaş bıktım bu her şeyi ifşadan sıkıldım bu teşhircilikten bu ülkenin yapay mutluluklarından,
    hashtag instasıkıldım.
  • sidik testiyle haber alandan hallicedir.