1. ankara bahcelievler de bir ilkogretim okulu.
  2. ankara bahcelievlerde bulunan 7. caddedeki gimanın arkasında kalan ve benim ilkögretimimi tamamladıgım okulun ismi.
  3. trt nin susam sokağı çekimlerinde kullandığı (bazen-yada az) 3 sene devam ettiğim güzide okul..
  4. atilla güler in 20 sene müdürlük macerası yaşadığı (standart sapma 3 sene), ardından fahri müdür ünvanı alarak geçen sene terkettiği ilkokulum.
  5. hem beni, hem diger iki kardesimi, hem de vaktiyle annemi mezun eden okul*.
    sirin ötesidir. dansa davet oyanadigimiz bahçe kösesi her daim sevgiyle hatirlanasidir.
  6. konuya 20 sene oncesinden hafizama kazinmis okul marsi ile devam etmek istiyorum:

okulum san vermistir
    buyuk fatihe
    adiyla anilir
    ulubatli diye-eee

okulum san vermistir
    buyuk fatihe
    adiyla anilir
    ulubatli diye-eee

otuz kahraman
    atildi one
    sanli bayragi dikti
    kaa-le-ye kaa-le-ye

otuz kahraman
    atildi one
    sanli bayragi dikti
    kaa-le-ye kaa-le-ye

evet, bu benzersiz okul marsinin hepimizde tetikledigi magrur dusuncelilik halini bir kena koyarak tarihi gerceklere donersek, ulubatli hasan ilkokulu 1953 yilinda kurulmustur. ugur mumcu ve donem arkadaslari okulun ilk mezunlariydilar. 1985 yilinda, koridorlarin tekinde hepsinin fotograflari asiliydi. atilla guler o yil da okulun kir sacli muduruydu.
  7. ankara'nın en nitelikli okullarından biridir. yaklaşık 10 yıl öncesine kadar mezunlarının hemen hemen tamamı deneme lisesi ne devam ederdi. dolayısıyla ankara bahçelievlerde ulubatlı hasan ilkokulu-deneme lisesi mezunu olmuş bir kuşak vardır. okulun çıkış saatlerinde okul önündeki servis kalabalığı hala ankaranın birçok semtinden buraya öğrenci gelecek kadar tercih edildiğini gösterir.
    1974-1983 yılları arasında beden eğitimi öğretmeni ahmet bal ın kurduğu basketbol takımları hem erkeklerde hem de kızlarda defalarca türkiye şampiyonlukları kazanmıştır. aynı takım mezun olup ahmet bal ile birlikte deneme lisesine geçince bu kez aynı takım orada da ortaokullarda ve liselerde türkiye şampiyonlukları yaşamıştır.
    hatırlandığında gözyaşlarını tutamayacak kadar güzel hatıralarla dolu olan "ilk "okulumdur.
  8. anaokulu dahil hayatımın altı senesini geçirdiğim ilkokulum. sonradan kardeşlerim de aynı okulda altı sene okudular. ve hatta annem ve teyzem de aynı okula gitmişlerdi zamanında. on adam gücündeki süper müdür atilla gülersiz düşünemiyorum o binayı. bir saniyenizi alacağım deyip saatlerce konuşan ve mezun ettiği her öğrenciden bir takım elbise sözü alan şeker bir kişiydi. o kadar takım elbiseyle bir mağaza açmıştır artık.
  9. 3 yıl devam ettiğim ilkokul. kanımca kendi kategorisinde ankara'nın en iyi devlet okuluydu vaktinde. ders dışı faaliyetleri de oldukça yoğundu. şimdi nasıl bilemiyorum ama zaten attila güler olmadan eski havası yoktur ("müzük" faaliyetlerimiz devam edecek çocuklar!)
    yalnız kadim dostum skadi ile birlikte bu oulda aynı anda sabahçı-öğleci olmayı bir türlü beceremedik; ben ona yanarım...

ulubatlı hasan ilkokulu hakkında bilgi verin