şükela:  tümü | bugün
 • ankara bahcelievler de bir ilkogretim okulu.
 • ankara bahcelievlerde bulunan 7. caddedeki gimanın arkasında kalan ve benim ilkögretimimi tamamladıgım okulun ismi.
 • trt nin susam sokağı çekimlerinde kullandığı (bazen-yada az) 3 sene devam ettiğim güzide okul..
 • atilla güler in 20 sene müdürlük macerası yaşadığı (standart sapma 3 sene), ardından fahri müdür ünvanı alarak geçen sene terkettiği ilkokulum.
 • hem beni, hem diger iki kardesimi, hem de vaktiyle annemi mezun eden okul*.
  sirin ötesidir. dansa davet oyanadigimiz bahçe kösesi her daim sevgiyle hatirlanasidir.
 • serinin ikinci okulu icin
  (bkz: ulubatli hasan anadolu lisesi)
 • konuya 20 sene oncesinden hafizama kazinmis okul marsi ile devam etmek istiyorum:

  okulum san vermistir
  buyuk fatihe
  adiyla anilir
  ulubatli diye-eee

  okulum san vermistir
  buyuk fatihe
  adiyla anilir
  ulubatli diye-eee

  otuz kahraman
  atildi one
  sanli bayragi dikti
  kaa-le-ye kaa-le-ye

  otuz kahraman
  atildi one
  sanli bayragi dikti
  kaa-le-ye kaa-le-ye

  evet, bu benzersiz okul marsinin hepimizde tetikledigi magrur dusuncelilik halini bir kena koyarak tarihi gerceklere donersek, ulubatli hasan ilkokulu 1953 yilinda kurulmustur. ugur mumcu ve donem arkadaslari okulun ilk mezunlariydilar. 1985 yilinda, koridorlarin tekinde hepsinin fotograflari asiliydi. atilla guler o yil da okulun kir sacli muduruydu.
 • ankara'nın en nitelikli okullarından biridir. yaklaşık 10 yıl öncesine kadar mezunlarının hemen hemen tamamı deneme lisesi ne devam ederdi. dolayısıyla ankara bahçelievlerde ulubatlı hasan ilkokulu-deneme lisesi mezunu olmuş bir kuşak vardır. okulun çıkış saatlerinde okul önündeki servis kalabalığı hala ankaranın birçok semtinden buraya öğrenci gelecek kadar tercih edildiğini gösterir.
  1974-1983 yılları arasında beden eğitimi öğretmeni ahmet bal ın kurduğu basketbol takımları hem erkeklerde hem de kızlarda defalarca türkiye şampiyonlukları kazanmıştır. aynı takım mezun olup ahmet bal ile birlikte deneme lisesine geçince bu kez aynı takım orada da ortaokullarda ve liselerde türkiye şampiyonlukları yaşamıştır.
  hatırlandığında gözyaşlarını tutamayacak kadar güzel hatıralarla dolu olan "ilk "okulumdur.
 • anaokulu dahil hayatımın altı senesini geçirdiğim ilkokulum. sonradan kardeşlerim de aynı okulda altı sene okudular. ve hatta annem ve teyzem de aynı okula gitmişlerdi zamanında. on adam gücündeki süper müdür atilla gülersiz düşünemiyorum o binayı. bir saniyenizi alacağım deyip saatlerce konuşan ve mezun ettiği her öğrenciden bir takım elbise sözü alan şeker bir kişiydi. o kadar takım elbiseyle bir mağaza açmıştır artık.
 • yanılmıyorsam bu okul 29 mayıs 1953 yılında kurulmuştu. çocukluk algısının engin genişliğinden olsa gerek, hayatımın en ilginç dönemlerinden birisine ev sahipliği yapmıştır. trafik kolu olarak görev yaptığım dönemde, bahçede koşan öğrencilerin isimlerini yazardım, heeeyt heyt!