şükela:  tümü | bugün
 • ege universitesi sinema tv mezunu, yonetmen. ezo gelin dizisini, kabuslar evi'nin bazi bolumlerini yonetmistir.. yanilmiyorsam, yeditepe istanbul'da da yardimci yonetmenlik yapmisligi var.. simdi de menekse ile halil'in yonetmenligi ustleniyor..
 • ezel'in arka plandaki kahramanlarinin ilk siradaki adami.
 • yazılan metnin tek bir satırını heba etmeden, çoğaltarak katlayarak, parlatarak çeken bir yönetmen. sahiden ellerine sağlık. yolu bereketli olsun.
 • çağan ırmak 'ın kabuslar evi serisinde en kaliteli bir kaç bölüme imza atmış yönetmen. sanırım çağan ırmak 'ın eski ekibinden olabilir. ezel 'i oldukça iyi bir şekilde çekiyor ve şu ana kadar dizinin bu kadar yüksek seviyede gitmesinde büyük payı var. helal olsun *
 • çağan ırmak'ın eski asistanıdır. asmalı konak döneminde yönetmen yardımcılığı yapmıştır, ezel ile başarısını ve ismini perçinlemiştir.
 • ezel karakterinin soyadını "bayraktar" koyarak selam edilen kişi.
 • ezel'in senaryosuna yönetmenliğiyle bir şeyler ekleyerek diziyi daha da geliştiren yönetmen. gerçekten bu görevi başarıyla yerine getiriyor. son olarak ismail cem televizyon ödülleri'nde en iyi dizi film yönetmen kategorisinde ödülü kazanarak başarısı taçlandırılmıştır.

  ezel'in kaçıncı bölümüydü hatırlamıyorum ama tefo'nun el kamerasıyla katili kovalaması çok başarılıydı. biz uzun süre katilin kovalanmasını el kamerasının kadrajından izledik. çok ince düşünülmüş ve çok şık olmuştu.

  ezel'in 25. bölümünde de gene döktürmüştür.eyşan mahkemeden sonra ezel'e bitti diye mesaj attıktan sonra ezel'in yüz ifadesinin sinsilikten hüzne geçişi mükemmeldi. sonrasında bahçeye çıktığında kameranın etrafında dönmesi çok başarılıydı, ardından bahar'a sarıldıktan sonra kamera dönmeye devam etti. işte o an çok başarılı geldi çekim bana. uluç bayraktar seyircinin de başını döndürmeyi başarmıştır. gerçekten bir iki dakika kendime gelemedim.

  son olarak gene 25. bölümdeki ezel'in evinde gerçekleşen eyşan ve ezel sahnelerindeki çekimlere deyineceğim biraz. ezel eyşan'ı aynaya doğru yapıştırdığı an biz çekimi aynadan izliyoruz ve sadece ezel'in surat gözüküyor. eyşan ömer'in yüzünü görmek istemiyorum dediği an ezel bir afallıyor nasıl yani diyor ezel'in suratını gene aynadan görüyoruz. çok iyi düşünülmüş. yan profilden çekerkende eyşan'ın suratını direk görüyoruz ama ezel'inki aynadan. daha sonra eyşan ''ben cengiz'i görmedim ömer'i gördüm, artık bitsin istiyorum ezel'' dediği an ezel kafayı çevirir ve aynaya bakar işte orda küçük bir hesaplaşma olmuştur ezel'in iç dünyasında. uluç bayraktar'ı tekrardan tebrik ederim bu aynalı sahneyi çok beğendim şahsen.
 • bir zamanlar kanal d'de yayınlanan gençlik dizisi kampüsistan'ın da yönetmenliğini yapmış kişi.
 • tanımam etmem, lakin son zamanlarda yetişmiş en yetenekli genç ustalardan biri. ekran işlerini baz alarak söylemeliyim ki böyle bi topuk işe kaptırıp, kanını döke döke dünya kuruşuna ne kadar hasta ve hayransam, aniden vazgeçip durur hale gelişine de o kadar üzülüyorum. olağan üstü ve zor çalışma şartları mı? yok hiç sanmıyorum. başka bir sebep var. bence sıkılıyor bir süre sonra çekmekten. yolu bereketli, ömrü keyifli, işi güçü yerinde olsun.
 • ezel'in 52. bölümünde, tefo'nun şebnem'i götürdüğü ormanlık alanda, şebnem'in kafasının arkasından dayadığı silahın tetiğini çekmediği o sahnenin çekimi, kendisinin* bir nevi öğrencisi olduğu çağan ırmak'ın mustafa hakkında her şey filmindeki, mustafa'nın, fikret'i ayağa diktiği, kazılmış mezarın başında, fikret'in kafasının arkasından dayadığı silahın tetiğini çekmediği o sahnenin çekimini o denli anımsatmıştır ki tetiğin çekilmesini bekleyen şebnem'in suratına yapılan yakın plan çekimin seyri esnasında arkadan araba gazı sesi duymayı bekletmiştir.
  sanırım bu yüzden tefo, şebnem'i oracıkta tek başına bırakma işini şebnem'in kendisine gelip arabanın camından bir şeyler söylemesinin ertesine bırakmıştır. ama bu sahneyi uluç bayraktar da eklemiş olabilir; "çok benzedi olm o sahneye, aynısı olmasın bari." gibisinden.

  yine de ezel dizisinin izlenme rekorları kırmasındaki baş etken yönetmendir. harikadır.

  ayrıca ege üniversitesi iletişim fakültesi* mezunudur.