• ulan sonra aktroll deyince alınıyorlar.

artık ayrımcılık o kadar doğal gelmiş ki bunlara, musevi türk vatandaşlarının başarısının üstü kapatılıyor. bunun eleştirisi yapılıyor.

burada gelen cevaplar ne, "ayrımcılığa mı maruz kalmışlar :(", "müslüman değiller, ondan översiniz:("

yuh be kardeşim.
  • vallahi museviymiş, müslümanmış, krem peynire filan tapanmış hiç mühim değil benim için.

yapılan işe bakıyorum ve akabinde google'da bir "firefighter drone" yazıyorum. adamlar tillahını yapmışlar.

özetle bir icat değil, kendi çaplarında bir geliştirme yapmışlar.

yine de helal olsun gençlere, mal mal takılan ergen arkadaşlarının aksine bilime tekniğe yönelmişler. aferin çocuklar size, bu yolda devam.
  • buz gibi ayrımcılığa uğramış liselilerin icadıdır.

imam hatip lisesi olsaydı okul ismi dışında ne tür bilgiler verilirdi bir görelim;

bir kaç yerel ve ulusal örnek

"fetö'den alınan okuldan mehmetçiğe anlamlı koreografi"

http://www.haberturk.com/…etcige-anlamli-koreografi

"gölpazarı imam hatip lisesi öğrencilerinin proje sevinci"

http://www.milliyet.com.tr/…cik-yerelhaber-2625301/

"öğrenciler istiklal marşı'nı en güzel okumak için yarıştılar"
    http://www.milliyet.com.tr/…sir-yerelhaber-2643194/

şu örnekler 5 dakikalık araştırmayla bulduklarım. imamhatiplerin projeleri, çalışmaları nasıl şişiriliyor, biraz araştırmayla herkes görebilir.

söz konusu icada baktığınızda, oldukça faydalı, emek isteyen bir çalışma var ortada. emeği geçen öğretmenler ve öğrenciler resimlerini gördüğünde bile nasıl mutlu olmuşlardır. ama isimlerinin gizlenmesi, okul adının bile dillendirilmemesi nasıl bir hayal kırıklığı olmuştur bir düşünün.

bu işin kutpu yok, ortada çalışkan öğrenciler ve emekleri var. isimleriyle anılmayı hak ediyorlar.
  • haberin içeriğinde aynen

"beşiktaş'taki özel bir okulun öğrencileri ise bu alanlara bir yenisi daha eklendi."

yazıyor. yazıyı aynen haberin sayfasından copy paste yaptım. burada size garip gelen bir şey var mı? dikkatle bakarsanız "özel bir okulun" ibaresinin önünde iki karakterlik bir boşluk var. burada ya haberi yazan arkadaş önde "özel ulus musevi lisesi" yazıp sonra otosansür yaptı, ya da haber editöre takıldı ve bu şekilde değiştirildi. bu esnada da fazladan bir karakterlik boşluk unutulmuş gibi duruyor.

edit: entry içeriğinde yazılan iki karakterlik boşluk sözlük tarafından düzeltiliyor. buradan görebilirsiniz.
  • istemsizce gençlerden birinin soyadına takıldığım olay. özşalom nedir ya :d .
  • bu işlerden pek anlamayan biri olarak icat hakkında yorum yapmayacağım. ayrımcılık konusunda ise iki kelam edeyim. özel okul olmasından dolayı isim zikredilmemişe getiren yazarlar ağır saçmalamış. özel okulun isminin gizlenme mantığı nedir? reklam olmasın kaygısıdır. e tamam da abi bu okula musevi olmayanlar giremiyor, hadi onu geçtim bildiğim kadarıyla özel olup da yalnızca musevilerin kabul edildiği bir başka okul da yok hani ismi gizlendi haksız rekabet-reklam vs olmadı diyelim. kabak gibi ayrımcılıktır.

ben bu konuda yetkili olsam özellikle isim zikrederdim. bazı insanlar belki o zaman anlar bu ülkenin azınlıkları da veya konu ile ilgili olmamakla birlikte muhalifleri de bu ülkeye katkı sağlamak için canla başla çalışıyorlar.

ekleme: musevi olmayanlar derken babası musevi olanlar da girebiliyorlar yakın aile dostumuzun oğlu bu şekilde girdi. anne müslüman olduğu için dinen musevi değil çocuk ancak okula kabul edildi. gene de belirtmiş olduğum gibi ortada isim saklamayı gerektirecek bir rekabet ortamı yok.
  • bir yahudi olarak gurur duyduğum icattır.
  • "kalbur ustu" unilerde bile bir drone ucuramayan tipleri gordukten sonra gurur duydugum gencler. tabi bir yahudi oldugum icin ekstra da gurur duydum *.

tanim: gelecegin kaliteli muhendislerinin bir projesi. cvleri simdiden yeni mezun elektrik elektronikcilerin 90%indan doludur, en gec uniden mezun olduktan sonra yurtdisina gecerler zaten.
  • videoların hepsini izledim dha servis etmiş, bir ayrımcılık var ise şüpheli kim ,
    yabancı dil alanında türkiye birincisi olan ve başka yarışmalarda derece yapan lisenin yeni başarısı.
  • drone icat edileli baya oldu yav kimse bunlara haber vermemiş mi.

museviydi, gevurdu, türktü olaylarını bırakın
    bir grup insanoğlu insanlık için birşeyler yapmış, becerebiliyorsanız daha iyisini yapın, yoksa gidin ellerini öpün
hesabın var mı? giriş yap