• ülkemizin sahip olduğu güzide müzik şirketlerinden birisidir kendisi. bir ara prestij müzik ile birleşip u&p adını almıştı ama işler yürümeyince ayrıldılar.
    bu müzik şirketiyle ilgili ilginç bir özellik ise, kendine bağlı bulunan tüm sanatçıların, ne zaman bir araya gelseler bir fasıl ortamı kurup fasıl heyeti edasıyla şarkı söylemeleridir. genelde galataray maçları veya grup üyelerinden birisinin doğum gününde gerçekleşir bu garip olay. ibrahim erkal, pınar dilşeker, gaye, yudum, zara hepsi bir masada toplanır. gözler ibrahimdedir. en popüler odur çünkü. onun başladığı şarkı sürdürülür. deliler gibi eğleniyoruz biz şekli suratlar kameraları aldırmıyormuş edasıyla yapmacık şekiller alır. daha sonra çekilen görüntüler bir kaç çıplak manken ile birlikte akşama televole cinsi programlarda bize sunulur*.
  • yanlış hatırlamıyorsam bu şirkete ait sanatçı(k)ların klipleri show tv de yoğunlukla gösteriliyordu. rakibi prestij müzik uzan grubuna* yamanmıştı, bunlar da karamehmet'e...
  • ilk olarak il il turkuler cd'leri ile ulus muzik ile tanistim ve tam bir fiyaskodur. dinledigim erzincan (veya elazig) ve ankara yoresine ait bazi turkulerin girisleri bu kadar mi berbat edilir. ardindan, trt market'den cikinca kosarak aldigim adile kurt karatepe cd'sinde de imzalarini gormem, beni trt acisindan iyi bir hayal kirikligina ugratmistir.
  • türkülerle türkiye serisinden denizli albümünün 5 sayfalık kartonetinde 2.5 sayfa çöz de al mustaf'alim türküsünün hikayesini anlatıp türküsünü cd'ye koymayan müzik şirketi.
  • ibrahim erkal bu müzik şirketine 1992 yılında şans eseri girmiş ve şirketin en büyük sanatçısı olmuştur. bi nevi nirvana'ya yükselmiştir.
  • birkaç aydır youtube kanallarına "ibrahim erkal hürmet" projesi kapsamında icra edilen eserlerin videolarını yükleyen şirkettir.

projede şimdiye kadar favorim olan üç eser:

1. elif kaya - unutulurmuş

2. zehra - olamadım

3. funda arar - aklımdasın

projede daha kaç eser icra edilecek bilmesem de her hafta youtube kanalına girip birkaç ibrahim erkal şarkısının farklı coverını dinlemek iyi hissettiriyor.

ulus müzik'e ve projede yer alan sanatçılara teşekkürler.
hesabın var mı? giriş yap